Po wypadku na Stołczynie 3 dochodzenia w sprawie 

0

Prokuratura, Transportowy Dozór Techniczny oraz Państwowa Inspekcja Pracy prowadzą dochodzenie w sprawie wczorajszego wypadku w porcie w Stołczynie.

Dziś już jest więcej informacji, o tym co się wydarzyło

Podczas rozładunku statku “żuraw”, zamontowany na wózku dawnej suwnicy bramowej, oderwał się od niego i spadł na ziemię z wysokości około 10 – 12 m. W trakcie spadania “żurawia” operator ratował się, wyskakując z kabiny. 

Wskutek upadku z wysokości pracownik doznał urazów wielonarządowych. Przez pogotowie został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. 

Jak informuje Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, dochodzenie prowadzi prokuratura Szczecin Zachód.

Dochodzenie prowadzone jest “w sprawie” z Art.  220. §  1.  Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

Na miejscu przeprowadzono oględziny, przesłuchano świadków i zabezpieczono dokumentację. Dzisiaj również kontynuowane są oględziny miejsca zdarzenia, jak i urządzeń.

Niezależnie od prokuratury i od siebie, dochodzenia prowadzą Państwowa Inspekcja Pracy i Transportowy Dozór Techniczny.  

Wszystkie dochodzenia potrwają około miesiąca, gdyż wymagają przeprowadzenia badań i analiz, w tym sprawdzenia stanu konserwacji urządzeń i przestrzegania przepisów BHP w firmie.

foto: czytelnik

Polecamy także:

Mieszkowice: Wizyta Premiera Glińskiego w Rejonie Pamięci Narodowej
Stargard: Bezpłatne badanie mammograficzne
Jarmarki historyczne coraz większą atrakcją 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię