Stargard: Bezpłatne badanie mammograficzne

0

W najbliższy czwartek (5 sierpnia) stargardzianki w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Przy przychodni na os. Zachód 17 stanie mobilna pracownia mammografii, która będzie działać od 9:00 do 15:00. Trzeba jednak zapisać się wcześniej.

Stargard: Bezpłatne badanie mammgraficzne

W związku z trwającą pandemią koronawirusa mniejsza liczba Polaków wykonuje badania profilaktyczne. Tym bardziej warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie. Jak zapewniają organizatorzy, badania w mobilnej pracowni mammograficznej odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych.

Aby zarejestrować się na badanie, wystarczy zadzwonić pod nr 58 666 24 44 lub TUTAJ wypełnić formularz. Z mammografii mogą skorzystać panie, które skończyły 50 lat, nie chorują na raka piersi i nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty.

Polecamy także:
Jarmarki historyczne coraz większą atrakcją
Tragiczny wypadek na nowo otwartej obwodnicy Gryfic
Sprzęt rehabilitacyjny dla zasłużonego kombatanta

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię