Tragiczny wypadek na nowo otwartej obwodnicy Gryfic

0
Wszedł do jeziora i już nie wypłynął

Zaledwie 3h po otwarciu Północnej Obwodnicy Gryfic, doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł młody mężczyzna. To pasażer jednego z uczestniczących w wypadku pojazdów. Osiem osób trafiło do szpitali. 

Do wypadku doszło po godzinie 16.00 na odcinku Gryfice – Niekładź. Droga jest jeszcze zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy stara drogą przez Gryfice. Jak informuje oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Gryficach, podkom. Zbigniew Frąckiewicz: 

W wypadku uczestniczyły dwa samochody, Ford Mondeo i Ford transit, którymi podróżowało dziesięć osób. Niestety, jest jedna ofiara śmiertelna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu ciągle pracują służby pod nadzorem prokuratury. Utrudnienia na drodze mogą potrwać do 22, Zatem wszyscy jadący nad Morze, jak i w kierunku miejscowości Brojce i koszalina, muszą kierować się na gryfice. 

Do wypadku zadysponowanych zostało 5 zespołów Ratownictwa Medycznego (karetek) i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policja z KPP Gryfice oraz Straż Pożarna z JRG PSP Gryfice. 

Jak informuje rzecznik prasowy WSPR, Paulina Heigel:  

Zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały do okolicznych szpitali wszystkich poszkodowanych (8 osób). Najciężej ranni to: kobieta wieku 49 lat z urazami klatki piersiowej i brzucha oraz 22 letni mężczyzna z urazami brzucha. Niestety wskutek poniesionych urazów zginął młody mężczyzna w wieku ok. 24 lat. 

Nowa obwodnica została dziś otwarta z wielką fetą po godzinie 13. Blisko 4,5 km drogi, która umożliwia jadącym do Mrzeżyna (DW 109), Niechorza, Rewala, Pobierowa (DW 110) lub Kamienia Pomorskiego (DW 105), ominąć centrum Gryfic. Powstała za blisko 69 milionów złotych. Marszałek na dzisiejsze otwarcie zaprosił przedstawicieli samorządów Gryfic, sejmiku województwa, parlamentarzystów oraz dziennikarzy.

Burmistrz Gryfic na otwarciu powiedział między innymi:

Słyszeliśmy przykre słowa, że zaczynamy „od tyłu”, zamiast od Płotów. Ale dla nas najważniejsze było zacząć! Nowa Przeprawa mostowa była bardzo potrzebna. Dotychczas Wystarczyła mała stłuczka i całe miasto ma problem z przemieszczaniem się.

Jak widać, na nowej obwodnicy już na samym początku użytkowania, doszło nie tyle do stłuczki, co do tragicznego w skutkach wypadku.

Czy na pewno będzie to bezpieczne rozwiązanie drogowe?

Wśród internautów komentujących wypadek, nie brakuje opinii, że “marszałek sam mający problemy z bezpieczną jazdą to zły pomysł na ojca chrzestnego autostrady. Sprowadził fatum nad tą obwodnicę” .

To chyba pierwszy przypadek w regionie, by na dopiero otwartej drodze w tak krótkim czasie doszło do śmiertelnego wypadku. Czy to faktycznie „fatum marszałka”? Wina kierującego? Czy może, jak sugerują niektórzy kierowcy w komentarzach, wina niedostatecznej widoczności w tym miejscu? Na te pytania z pewnością będzie musiało odpowiedzieć śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Polecamy także:

Sprzęt rehabilitacyjny dla zasłużonego kombatanta
Włamania na konta bankowe. Ludzie tracą oszczędności życia, a bank umywa ręce
Szczecin: Wypadek w Alfa Terminalu.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię