Pogoń: Kiedy zagra Rafał Kurzawa? Kosta Runjaić odpowiada

0
Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa zamiast Górnika wybrał Pogoń Szczecin. Taka decyzja piłkarza wywołała niemały skandal w PKO Ekstraklasie
Źródło: YouTube

Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa zamiast Górnika wybrał Pogoń Szczecin. Taka decyzja piłkarza wywołała niemały skandal w PKO Ekstraklasie. Pod adresem zawodnika zostały skierowane gorzkie słowa krytyki. Włodarze z Zabrza czuli się oszukani. Dawny reprezentant Polski wybrał Pogoń ze względu na lepsze warunki finansowe. Dla Portowców jest to z pewnością wzmocnienie na papierze, lecz czy tak samo będzie na boisku? Tego jeszcze nie wiemy. Jak narazie piłkarz stara się nabrać dawnego rytmu i dyspozycji.

Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa zamiast Górnika wybrał Pogoń Szczecin

Jak nie Kamil Grosicki to jednak Rafał Kurzawa. Pogoń tej zimy miała cel, aby przede wszystkim dokonać jednego solidnego wzmocnienia przed rundą wiosenną. Chodziło o jeden mocny transfer, który będzie zarówno głośny, jak i również będzie stanowić zdecydowane wzmocnienie dla drużyny. Najpierw mówiono, że klub ściągnie Kamila Grosickiego. Ten jednak zdecydował się zostać w West Bromwich Albion. W tej sytuacji do klubu został sprowadzony Rafał Kurzawa. Przy podpisaniu kontraktu nie zabrakło jednak kontrowersji. Najbardziej oburzony był Górnik Zabrze. Na Śląsku liczono bowiem na powrót piłkarza, który odszedł w 2018 roku.

Trochę śmiać mi się chce, gdy to słyszę. Tyle że w gruncie rzeczy to nie jest śmieszne, a straszne. Bo dyrektor Płatek nie mówi prawdypowiedział zawodnik na temat pretensji włodarzy Górnika.

Nie grałem ofertą Górnika. Informowałem pana Płatka cały czas o tym, że mam także w grze inne propozycje. Na pewno nie było, jak to przedstawił. Nie oszukałem i nie wykorzystałem Górnikadodał Kurzawa.

Dziś Kurzawa nabiera rytmu, aby móc już wkrótce wyjść na boisko. Na jego temat wypowiedział się trener Kosta Runjaić.

Kurzawa z pewnością jest gotowy. Pytanie, jak długo może zagrać i czy to ma sens. W ubiegłym tygodniu zaczynał od dwóch lekkich treningów, w obecnym było już bardziej konkretnie. Miał też zajęcia indywidualne. Rafał jest doświadczonym zawodnikiem. Obserwujemy go, czekamy także na informacje zwrotne od niego. W pierwszych treningach widać, że zintegrował się z drużyną. Ma jakość. Długo trenował indywidualnie. Poradziłby sobie, ale nie wiem, czy na dziś powinien pojechać z drużyną do Wrocławia – przyznał trener Portowców.

Źródło: gol24

POLECAMY TAKŻE:

Będą nowe liczniki energii elektrycznej. Zdalnie zbadają zużycie prądu

Pomaganie przez kupowanie. Pierwszy sklep charytatywny w Szczecinie

Szczecin: Czy Miastu potrzebne są Rady Osiedli?

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię