Pogoń wzmacnia skład. Najdroższy transfer do klubu w historii

0
Fot. YT Pogoń TV

Po sprzedaży Kacpra Kozłowskiego Pogoń Szczecin dokonuje wzmocnień. Ostatnio do klubu trafił Kacper Kostorz z Legii Warszawa, a kolejnym transferem jest reprezentant Armenii – Vahan Bichakhchyan.

Nie dalej jak tydzień temu Pogoń Szczecin dokonała największej transakcji w historii klubu. Utalentowany Kacper Kozłowski został sprzedany do angielskiego Brighton & Hove Albion za ok. 10 mln euro! Dokładna kwota nie została podana, ale niektórzy spekulują, że był to najdroższy transfer w historii Ekstraklasy.

Klub postanowił zapełnić lukę po Kacprze, sprowadzając do Szczecina ormiańskiego gracza słowackiej drużyny MSK Zilina – Vahana Bichakhchyana.

Vahan urodził się w 1999 roku i jest środkowym pomocnikiem. Jest również reprezentantem ormiańskiej drużyny narodowej, w której rozegrał 11 meczy i strzelił jedną bramkę. W obecnym sezonie był liderem klasyfikacji kanadyjskiej ligi słowackiej (bramki+asysty) strzelając 6 goli i zaliczając 7 asyst. W 8 meczach rozegranych w UEFA Conference League (nowopowstałych rozgrywkach europejskich) strzelił 4 bramki i asystował przy jednej.

Oficjalnie kwoty transferu Vahana nie ujawniono, jednak w słowackich mediach padają kwoty rzędu 900 tys. euro. Podobnie na swojej stronie podaje portal internetowy teransfermarkt.pl. Prezes Pogoni Jarosław Mroczek zapewnia, że klub nie zapłacił za żadnego piłkarza większej sumy.

Vahan Bichakhchyan jest drugim wzmocnieniem Pogoni Szczecin w zimowym okienku transferowym. Kilka dni wcześniej do Pogoni trafił napastnik – Kacper Kostorz z Legii Warszawa.

POLECAMY TAKŻE:

Szczecin: Czeka nas kolejna niespodziewana wycinka drzew? 

Szajka Gruzinów włamywała się do mieszkań.Zostali ujęci przez policjantów 

Bił kobietę po twarzy i wbił jej widelec w nogę. 46-latek stanie przed sądem 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię