Obywatelskie zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy przez policjantkę zakończyło jazdę 65-latka, który miał poważne problemy z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Po przeprowadzeniu badania na trzeźwość okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz czeka go proces sądowy, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Wydarzenie miało miejsce w Sarbinowie w powiecie koszalińskim. Policjantka podróżowała z rodziną w czasie wolnym od pracy. Zauważyła, że kierowca Skody nie tylko nie panował nad pojazdem, ale również wykonywał niebezpieczne manewry. Nieustannie przekraczał granice pasa ruchu, co stanowiło zagrożenie dla innych uczestników drogi. Funkcjonariuszka postanowiła nie pozostać obojętna i podjęła decyzję o podjęciu pościgu.
Uporczywie goniła samochód 65-latka, równolegle do niego jadąc, sygnalizowała mu również konieczność zjechania na pobocze. W końcu kierujący poddał się i zatrzymał na skraju drogi, wyłączając silnik. Twierdził, że miał problemy zdrowotne, które wpływały na jego zdolność utrzymania jednego pasa ruchu. Jednak po otwarciu drzwi pojazdu obecność alkoholu była wyraźnie wyczuwalna. Funkcjonariuszka podjęła więc decyzję, aby o zaistniałej sytuacji poinformować najbliższy posterunek.
Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny z koszalińskiej komendy skierował na miejsce policyjną ekipę. Podczas przeprowadzania testu na trzeźwość, przypuszczenia policjantki zostały całkowicie potwierdzone. Badanie wykazało bowiem, że 65-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.
Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcy na tzw. “podwójnym gazie”, to wciąż zmora polskich dróg. Tylko podczas długiego weekendu na terenie województwa zachodniopomorskiego ujęto 93 pijanych kierujących oraz 16 po środkach odurzających. Jak widać skala problemu w dalszym ciągu jest naprawdę poważna.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
POLECAMY TAKŻE:
Minister Ziobro blokuje konkluzje Rady Europejskiej. Chodzi o przywileje osób LGBT
Psi węch uratował 75-latka. Kałam wraz ze swoim policyjnym opiekunem odnaleźli zaginionego
Skoczyli do Odry z Mostu Długiego w poszukiwaniu telefonu komórkowego