Pomnik upamiętniający ofiary Katynia i Smoleńska we Wrzosowie

0
Źródło: youtube.com

11. rocznicę katastrofy w Smoleńsku, 10 kwietnia 2021 roku uświetniło odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary Katynia i Smoleńska we Wrzosowie. W Powiecie Kamieńskim jest to pierwsze tak wzniosłe miejsce upamiętniające pomordowanych w Katyniu w 1940 roku i 96 ofiar wypadku samolotu Tu-154 M. 

Cała Polska w minioną sobotę upamiętniała tragedię, w której wśród pasażerów feralnego lotu był m.in. Prezydent Lech Kaczyński z małżonką, czy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Z pewnością wyjątkowy wymiar miały obchody we Wrzosowie w Powiecie Kamieńskim. W ramach lokalnych uroczystości miało miejsce odsłonięcie pomnika poświęconego ofiarom Katynia i Smoleńska. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele władz samorządowych, Burmistrz Kamienia Pomorskiego, Wójt Brojc. Wśród obecnych nie zabrakło również przedstawicieli duchowieństwa, fundatorów pomnika oraz mieszkańców gminy.

10 kwietnia 2021 r. Wrzosowo, gm. Kamien Pomorski Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia pomnika…

Opublikowany przez Michała Zinowika Sobota, 10 kwietnia 2021

Godnym uwagi jest zaangażowanie mieszkańców, bez których obelisk by nie powstał. Pomnik upamiętniający ofiary Katynia i Smoleńska wykonała Józefa Urbaniak, a ufundowali go Państwo Żak oraz Kokolus.

Zobacz również: Świerzno: Areszt Tymczasowy dla sprawcy pobicia

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię