Powiat Gryfiński: Flis Odrzański 2021 ponownie na wodach powiatu

0

Flis Odrzański po raz kolejny zawitał na wodnych powiatu Gryfińskiego. Dwa dni temu flisacy pojawili się w Mieszkowicach, wczoraj obecni byli w Widuchowej, a dziś kierują się dalej  w kierunku Gryfina. W tym roku jest to flis szczególny, gdyż odbywa się już po raz XXV.

Flis Odrzański to wydarzenie bez precedensu. Skupia miłośników żeglowania po rzece Odrze. Najważniejszą częścią i jednostką, która bierze udział we Flisie, jest tradycyjna, budowana przez flisaków tratwa. W tym roku rejs rozpoczął się w Ścinawie, a swój finał będzie miał już w najbliższą sobotę w Szczecinie.

W swojej historii Flis miał różne długości. Najdłuższa trasa wiodła aż z Bohumina w Czechach, do Szczecina. Pokonanie takiej odległości nie jest łatwe, w związku z tym, flisacy na trasie swojej podróży zatrzymują się w różnych miejscowościach, leżących nad brzegiem rzeki Odry.

Galeria zdjęć: Flis. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

W czasie postojów organizowane są spotkania flisaków z mieszkańcami goszczących ich okolic, odbywają się warsztaty. Nie brakuje również śpiewów i szczególnych obrzędów związanych z etosem flisaka.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię