Pożary przeszkodziły w świętowaniu

0
straż
foto: Facebook.com/kwpspszczecin

W wigilię Bożego Narodzenia około godziny 15.00 przy ul. Zielnej doszło do pożaru altanki. Dach nad głową straciła 5 osobowa rodzina. Dwie osoby trafiły do szpitala.

5 osobowa rodzina w Wigilię straciła dach nad głową

– Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków, walcząc z żywiołem i zabezpieczając miejsce zdarzenia przez dwie godziny. W pożarze ucierpiały dwie osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego przewiozły do szpitala przy Unii Lubelskiej –  informuje mł.asp. Przemysław Majer oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

Jak informuje rzecznik pogotowia Paulina Heigel:

– Do szpitala trafili dorośli przytomni, kobieta z poparzeniami ręki i twarzy, a mężczyzna z oparzeniami twarzy pleców i rąk. U obojga oparzenia drugiego stopnia.

Altanka nie nadaje się do zamieszkania, a mieszkała tam 5 osobowa rodzina. Lokalna społeczność Golęcina zaangażowała się w pomoc dla rodziny. 

foto: Facebook.com/kwpspszczecin

Pożary w regionie i statystyka w Polsce

W sumie szczecińscy strażacy od piątku od godziny 14.00 interweniowali przy 11 pożarach, 19 miejscowych zagrożeniach. Były też niestety 4 alarmy fałszywe. Na szczęście nie było ofiar. 

W dniach 24-26 grudnia w całym kraju strażacy interweniowali 3025 razy, w tym przy: 783 pożarach, 1908 miejscowych zagrożeniach, 334 fałszywych alarmach. W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia strażacy odnotowali o 472 interwencje więcej, bowiem w 2020 roku były to 2553 zdarzenia, w tym 630 pożarów, 1729 miejscowych zagrożeń oraz 194 fałszywe alarmy. Jak informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, podczas świątecznego weekendu powstało 479 pożarów w obiektach mieszkalnych, niestety 5 osób straciło życie, a 18 odniosło obrażenia. W związku z emisją tlenku węgla, strażacy interweniowali 81 razy – 1 osoba straciła życie, a 38 uległo podtruciu.
foto: PSP Gryfice

Podpalenie mieszkania w Gryficach?

W sobotę o 5.00 rano wybuchł pożar na 4 piętrze w budynku przy ul. Wałowej. Jak mówi Łukasz Góralski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach: 

 – O godz. 5.13 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Wałowej w Gryficach, na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. 

Jak informują lokalne media mieszkanie zostało podpalone przez znajdującego się tam mężczyznę, który się w nim zabarykadował. Po przyjeździe służb wyskoczył z mieszkania. Przeżył upadek, został przewieziony do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie.

foto: Facebook.com/kwpspszczecin
Poranny Pożar w Szczecinie

Do statystyk należy dopisać również pożar jaki wybuchł dzisiaj o 5.00 rano w mieszkaniu na drugim piętrze w oficynie przy ulicy Śląskiej. Ewakuowano tam 17 osób, w tym 7 dzieci i dwa koty. Na szczęście w tym pożarze nikt z mieszkańców nie ucierpiał fizycznie. Dla ewakuowanych podstawiono autobus. Akcja trwała 2 godziny. 

Polecamy także: 

Mróz paraliżuje komunikację miejską i kolejową
Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię