Protest i żądanie unieważnienia konkursu

0

Stowarzyszenie „Nasze Miejsce” z Trzebiatowa pisze protest do Marszałka Geblewicza i żąda unieważnienia wyników drugiego konkursu „Społecznik 2019-2021”. 

O co chodzi?

Do 24 maja trwało głosowanie na proekologiczne inicjatywy, na które program Społecznik przyznaje dofinansowanie. Najwięcej głosów w subregionie gryfickim otrzymał projekt „A może rowerem na morze”. Głosowanie w programie Społecznik polegało na oddawaniu głosów poprzez stronę internetową. W powiecie gryfickim zgłosiły się takie inicjatywy jak: „Gryficka 10”, „A może rowerem nad morze” oraz „Festiwal Latawców”. Najwięcej głosów zdobył projekt Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” z Trzebiatowa, których celem był montaż stojaków rowerowych na terenie miasta.

Mimo największej liczby głosów, to nie projekt stowarzyszenia okazał się zwycięski. Wszystko przez dodatkowe punkty, które przyznał Społecznik, wskutek czego projekt z Trzebiatowa okazał się przegrany. W rozmowie z naszą redakcją Członek Zarządu Stowarzyszenia Nasze Miejsce KINGA RINGERT powiedziała:

Zebraliśmy najwięcej głosów i przegraliśmy. Tylko dlatego, że jakaś komisja stwierdziła, iż tworzenie infrastruktury rowerowej nie jest ekologiczne. Że namawianie turystów, aby do Trzebiatowa przyjechali rowerem zamiast samochodem, nie jest ekologiczne.

Ta sama komisja stwierdziła, że pojedynczy bieg jest ekologiczny (fakt połączony ze zbieraniem śmieci), ale jednorazowy jest ważniejszy ekologicznie niż całoroczna inicjatywa. Nawet impreza puszczania latawców została uznana za ekologiczną i dostała punkty. A my nie. Zespół Społecznika uznał, że ponad 800 głosów jest nic nie warte. Nie głosy zdecydowały tylko punkty przyznawane przez komisję.

Gdybyśmy przegrali w głosowaniu, albo odrzucono by nasz projekt wcześniej, przed głosowaniem, wtedy mówi się trudno. A tutaj wygraliśmy w ilości oddanych głosów, a komisja po głosowaniu przebija wyniki głosujących swoimi punktami, przyznawanymi w niejasny sposób. Dlatego protestujemy – mówi KINGA RINGERT. Protest został przesłany do Marszałka województwa i czekamy. Choć nie wierzymy, że to się uda, bo regulamin nie uwzględnia odwołania!!! To jednak mamy nadzieję że wyniki zostaną zmienione.

Protest można przeczytać klikając tutaj, a my zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie sprawy do Zespołu Społecznika. Do sprawy będziemy wracać.

Polecamy także:

Międzyzdroje: Dyrektorka dwukrotnie złapana na podwójnym gazie
Szczecin: Dziś w nocy w niektórych dzielnicach zabraknie wody
Nasza Klasa kończy działalność. Ostatni moment na odnalezienie starych zdjęć

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię