Pyrzyce: Czy koronawirus pokrzyżuje plany organizatorów Pyrzyckich Spotkań z Folklorem?

0

W zeszłym roku wypadały jubileuszowe 40. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Niestety, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną musiały zostać odwołane. Czy w tym roku będziemy mogli uczestniczyć w  sztandarowej imprezie regionu ?

Pierwsze Pyrzyckie Spotkania z Folklorem miały miejsce 15 czerwca 1980 roku i były jednodniową imprezą, w której udział wzięło 8 zespołów z byłego województwa szczecińskiego. Na przestrzeni lat festiwal przekształcił się w kilkudniowe święto muzyki ludowej z całego świata. Spotkania z Folklorem mają charakter plenerowy, artyści występują na dużej scenie ulokowanej w centrum miasta przy XIII-wiecznych murach obronnych, przez główne ulice przechodzi kolorowy korowód, a w pobliskim parku znajduje się folkowa strefa relaksu. Jest również Jarmark Tradycji, na którym swoje produkty wystawiają rzemieślnicy i producenci lokalnych potraw.

Impreza została odwołana dwa razy, pierwszy raz w 2013 roku po tragicznym pożarze, w którym dorobek życia straciło 14 rodzin z Pyrzyc. Drugi raz, w zeszłym roku z powodu epidemii koronawirusa.

 W tym roku termin festiwalu ustalono na 02-04 lipca. Na fanpage’u Pyrzyckiego Domu Kultury możemy przeczytać, że przygotowania idą pełną parą, a atrakcji nie zabraknie. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym wielkim święcie tradycji i kultury ludowej.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię