Radziwiłowicz czyta Zagajewskiego w Szczecińskim Salonie Poezji

0
Foto. Andrzej Georgiew

Podczas najbliższego Szczecińskiego Salonu Poezji w wersji online wiersze Adama Zagajewskiego czytać będzie jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Jerzy Radziwiłowicz. Premiera materiału już w najbliższy wtorek 27 kwietnia w internetowej przestrzeni Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Radziwiłowicz czyta Zagajewskiego w Szczecińskim Salonie Poezji

Adam Zagajewski – poeta, eseista i prozaik zmarł 21 marca. Należał do wielokrotnie wyróżnianych i najbardziej cenionych polskich pisarzy na świecie.

Wiersze i eseje Adama Zagajewskiego znane są daleko poza granicami kraju – mówi twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji Michał Kawecki. Twórczość tego poety należy do skarbca polskiej i światowej kultury. Niewielu autorów potrafiło zachować jasność i przejrzystość widzenia okaleczonego świata, nieść w sobie niewygasłe źródło buntu, a jednocześnie dostrzegać piękno i radość chwili, która dociera „do wnętrza trwożliwych traw, żyje w łodygach i genach i w źrenicach naszych oczu – podsumowuje Michał Kawecki, który dokonał wyboru wierszy do programu poświęconego poecie.

Poezje Adama Zagajewskiego czytać będzie znany polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Jerzy Radziwiłowicz. Sławę przyniosły mu role w legendarnych już filmach Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza” i „Człowiek z marmuru”. Jest laureatem licznych nagród za swoje kreacje dramatyczne. Najważniejsze role teatralne stworzył w spektaklach reżyserowanych przez Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego i Andrzeja Wajdę.

Szczeciński Salon Poezji z Jerzym Radziwiłowiczem będzie miał swoją wirtualną premierę we wtorek 27 kwietnia o godzinie 17:00. Materiał w formie słuchowiska z elementami wizualizacji dostępny będzie na stronie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie  oraz na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich do 11 maja.

POLECAMY TAKŻE:

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię