Remont ulicy Metalowej w Goleniowie przegłosowany

0

Goleniów wyemituje obligacje na kwotę 8 milionów złotych, by sfinansować remont ulicy Metalowej. Stosowne uchwały podjęła na dzisiejszej, Nadzwyczajnej Sesji, Rada Miejska.

Obligacje na 8 milionów złotych

W trakcie sesji debatowano nad projektem uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2021 r., wieloletnią prognozą finansową Gminy Goleniów na lata 2021-2028, oraz projektem uchwały w sprawie emisji obligacji Gminy Goleniów w bieżącym roku. Głównym powodem zwołania sesji jest remont ulicy Metalowej w Goleniowie.

Koszt inwestycji to blisko 10 milionów złotych. Na dziś dotacja z Funduszu Dróg Lokalnych wynosi 804 tys. zł. Burmistrz zaproponował wyemitowanie obligacji na zabezpieczenie funduszy na modernizację ulicy Metalowej. Poinformował jednocześnie, że jest bardzo prawdopodobne, że rządowa dotacja będzie większa.
Gmina Goleniów do 10 maja musi odpowiedzieć wojewodzie, czy skorzysta z przyznanej dotacji. Aby tej odpowiedzi udzielić, inwestycja musi być wpisana do budżetu.

W sprawie ul. Metalowej w Goleniowie goreje debata. Burmistrz i radni traktują ten temat jak kartę przetargową w swojej grze. Przypomnijmy, że sprawa ulicy stała się również jednym z punktów spornych w konflikcie w Radzie Miasta, oraz sporu z Burmistrzem Goleniowa, co uniemożliwiło terminowe uchwalenie Budżetu Miasta.    

Po 3 godzinach debaty przegłosowano zmiany. Gmina Goleniów wyemituje w dwóch seriach obligacje na okaziciela o wartości 1000 zł każda na łączną kwotę 8 milionów złotych, które zobowiązuje się wykupić do końca 2028 roku.

Polecamy także:

Profanacje w Myśliborzu i Szczecinie
Nowi żołnierze WOT w naszym województwie – połowa z nich to kobiety
Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię