Rewal: Dotarła maszyna TBM do drążenia Baltic Pipe

0
Maszyna TBM, źródło: rewal.pl

Do Rewala dotarła maszyna TBM, która będzie drążyła tunel dla gazociągu Baltic Pipe. Urządzenie waży 100 ton i  ma średnicę 2,5 metra. To jeden z kolejnych kroków w drodze do uniezależnienia Polski od dostaw gazu z Rosji.

Baltic Pipe to strategiczna inwestycja energetyczna. Jest to projekt mający na celu zdywersyfikowanie źródeł pozyskiwania gazu przez Polskę. Gazociąg, który poprowadzi gaz z Dani do Polski przez dno Bałtyku ma mieć długość 275km. Wartość kontraktu wynosi ponad 550 milionów złotych.

Przyjazd maszyny drążącej TBM Budowa gazociągu Baltic Pipe weszła w kolejny etap. Na teren budowy w Pogorzelicy dotarła…

Opublikowany przez rewal.pl Wtorek, 23 marca 2021

Dziś dojechała maszyna TBM mająca drążyć tunel pod plażą w gminie Rewal. Godnym uwagi jest, że metoda bezwykopowa pozwoli zachować wydmy i roślinności w miejscu lądowania gazociągu. Dzięki temu brzeg morski i pas wydm, nie zostaną naruszone, a w związku z tym realizacja inwestycji nie będzie powodować większych ograniczeń w korzystaniu z plaży. Po wydrążeniu fragmentu za maszyną będzie układana betonowa obudowa tunelu, która m.in. wzmocni jego stabilność oraz szczelność. Zachodzi tu analogiczny mechanizm jak przy budowie tunelu w Świnoujściu.

Termin wykonania Baltic Pipe przypada na październik 2022 roku. Niewątpliwie jest to ogromna inwestycja, do wykonania gazociągu potrzebne będzie ok. 23 000 rur o długości 12,2m.

Polecamy również: Rewal: FLOZAGA będzie sprzątała plaże gminy

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię