Rower miejski miał być alternatywą dla zakorkowanego miasta

0
Foto poglądowe: pixabay.com

Szczeciński Rower Miejski. Miał być alternatywą do poruszania się po zakorkowanym Szczecinie. Tak odpowiadano kierowcom, którzy narzekali na korki, które powstawały przy inwestycjach drogowych, czy też „torowej rewolucji”. Szczeciński rower miejski prawdopodobnie zostanie uruchomiony od… stycznia przyszłego roku. To już swego rodzaju tradycja naszego miasta, kąpielisko oddaje się po sezonie, a rower miejski w styczniu.

Rower miejski miał być alternatywą dla zakorkowanego miasta

W listopadzie minię dokładnie rok, odkąd w Szczecinie nie można skorzystać z roweru miejskiego. Przez prawie jedenaście miesięcy nie udało się ani uruchomić systemu ani wprowadzić nowy rower, czwartej generacji, jako to szumnie zapowiadano. Na przeszkodzie stawały braki środków finansowych do przeprowadzenia przetargu a później odwołania jednej z firm biorących udział w przetargu na rower miejski.

Na początku września miejska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne wybrała ofertę spółek Orange Polska oraz Roove na dostawę 800 rowerów. Nadal jednak nie ma podpisanej umowy, a to ważna data, bowiem od tego dnia liczy się 90 dni na przekazanie miastu rowerów i uruchomienia systemu. I dodać trzeba, że nie wszystkich rowerów, tylko polowe z nich, czyli 400.

Zakładamy, że do końca miesiąca uda nam się tę umowę podpisać – mówił w audycji „Czas reakcji” w Radio Szczecin, Wojciech Jachim, rzecznik prasowy NiOL Szczecin. Dopiero wtedy zaczną biec terminy zapisane w warunkach przetargu.

Początek przyszłego roku, to najbardziej prawdopodobny termin uruchomienia systemu roweru miejskiego. Nowe rowery IV generacji będą wyposażone w GPS i urządzenia zabezpieczające przed nieuprawnionym wypożyczeniem.. Umowa na stworzenie nowego systemu wypożyczalni rowerów miejskich Bike_S zakłada dostawę 800 jednośladów w trzech etapach: 400, 200 i 200.

Polecamy także:
Police: Niewybuch na terenie Zakładów Chemicznych
Goleniów: Płać i płacz. Drastyczne podwyżki za śmieci uchwalone
Szczecin: Chcesz wspomóc ruch kibicowski Pogoni? Kup bilet na „młyn”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię