Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”

0
ogólnopolska kampania

21 marca to pierwszy dzień wiosny i  Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji startuje kampania „Łączą nas drzewa”, która ma uświadamiać o ważnej roli drzew w przyrodzie. W planach liczne wykłady, spotkania i spacery, a przede wszystkim – wielkie sadzenie drzew.

„Łączą nas drzewa”

Już w niedzielę, 21 marca, przywita nas kalendarzowa wiosna. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku. Z tej okazji przewidziano ogólnopolską kampanię „Łączą nas drzewa”, podczas której zaplanowano, trwającą do końca kwietnia, wielką akcję sadzenia drzew. W planach są również liczne leśne imprezy organizowane przez Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. W każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych przewidziano także sadzenie pamiątkowych drzew z udziałem znanych osób.

-Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa – podkreśla Edward Siarka, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

Wydarzenia rozpoczną się po zniesieniu obostrzeń. Aktualnie leśnicy zapraszają na liczne wirtualne spacery, webinary i wykłady o środowisku, a także zachęcają do leśnych spacerów w gronie bliskich.

-Przeszło rok przeżyliśmy w cieniu pandemii. Zamknięci w domach, pozbawieni światła słonecznego, ślęcząc przed ekranami. Brak nam kontaktu ze światem. Dlatego proponujemy Polakom, by ruszyli do lasu i na nowo poczuli łączność z przyrodą – mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

„Puszcza Notecka – miejsce dobrego samopoczucia”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie  zaprasza na webinarium „Puszcza Notecka – miejsce dobrego samopoczucia”, podczas której uczestnicy dowiedzą się jakie korzyści dla zdrowia przynosi przebywanie w lesie. Prelegenci opowiedzą także o miejscach w Puszczy Noteckiej, które wpływają na dobre samopoczucie. Podczas spotkania będzie okazja do zadawania pytań na tematy związane ze środowiskiem.

Webinarium odbędzie się 21 marca w godz. 16 – 20. Więcej informacji znajduje się na stronie Nadleśnictwa Karwin.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich do uczestnictwa w niedzielnym webinarium z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Karwin, Lasy Państwowe Wtorek, 16 marca 2021

 Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię