Ruszył „Przystanek Jezus”

0

W Płotach rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. Jest on częścią Pol’and’Rock Festival 2021.

To już 21. Przystanek Jezus

W rekolekcjach uczestniczy 100 osób, które w czwartek zostaną posłane z misją ewangelizacyjną na teren wokół lotniska Makowice, na którym odbywa się Festiwal. Przez te 21 lat, poprzez wolontariuszy, tysiące osób zostało dotkniętych Bożym działaniem. Wielu z nich przyjeżdża na Przystanek Jezus dzielić się tą radością i swoim doświadczeniem wiary z uczestnikami festiwalu, na który kiedyś sami przyjeżdżali jako młodzi, gniewni i zbuntowani.

Jak sami mówią:

Kiedyś to my dostaliśmy szansę od Boga, który na poligonie w Kostrzynie postawił na naszej drodze dwóch Marków. Do dziś pamiętam jak opowiadali, że firmy, w których pracują i je prowadzą, to dar od Boga; Że tylko z nim i jego łaską można stworzyć udany interes – opowiadał jeden Marek. Drugi z kolei mówił o tym, że chciał się oddać całkowicie ewangelizacji; że nie ma nic piękniejszego dla chrześcijan, jak iść do świata i dzielić się radością życia z Bogiem. To mnie zafascynowało – mówi Bogdan z Zielonej Góry.

Facet poświęcił wszystko Bogu, oddał siebie i swoją rodzinę jako narzędzie do ewangelizacji. Żyje ze swoją rodziną po Bożemu z radością nie troszcząc się o dziś. Radośni i szczęśliwi. Też tak chciałem.

Dziś przyjeżdżam do Płot – mówi Krzysiek – tak jak parę lat temu do Kostrzyna przyjeżdżali inni ewangelizatorzy. Chcę dać szansę poznania Boga i jego miłości innym. Owocem mojego nawrócenia jest nie tylko moja wiara i przemiana życia. Dzięki temu poznałem cudowną kobietę, która dziś jest moją żoną, i z którą mam dwójkę cudownych dzieci. mam dobrze płatną pracę i robię to co lubię. A wtedy było różnie. Z tym przyjechałem i tym będę się dzielić. Radością i Bożą Miłością.

W czasach, gdy nie było pandemicznych obostrzeń, ewangelizatorów można było spotkać na terenie festiwalu. Jednak w tym roku jest wszystko inaczej. Inne miejsce i zasady. Tym razem rekolekcje prowadzi Biskup Edward Dajczak.

Przystanek Jezus to również przedstawienia muzyczne i teatralne, świadectwa wiary, występy twórcze. Od lat w kreatywny sposób przekazują młodym ludziom dobre wartości moralne. Pokazują, że można żyć inaczej, piękniej, na trzysta procent!

Świadectwa wiary, których wiele w te dni się pojawia, inspirują i zachęcają do życia dającego niewiarygodną radość i kojące poczucie spełnienia. Udowadniają, jak twórcze może być życie w przyjaźni z Bogiem.

W tym roku gośćmi na Przystanku Jezus będą:

  • Maleo

  • 2Tm2,3

  • Tau

  • Luxtorpeda

  • TGD (Trzecia Godzina Dnia)

  • RYMCERZE

  • NIEBOSKŁONNI

  • FISHECLECTIC

Po 25 latach ponownie w zachodniopomorskim

Do Płot przyjeżdżają już również uczestnicy Pol’and’Rock Festival 2021. Jak zapowiadał sam Jerzy Owsiak, Płoty to niesamowite miejsce i cudowni ludzie. Dziś pierwszy dzień przyjazdów. Uczestnicy festiwalu docierają na wszelkie możliwe sposoby samochodem, autobusem, pociągiem, motorem, rowerem i na pieszo.

Władze Płot zapewniają, że dołożyły wszelkich starań, by wesprzeć organizatorów i by festiwal odbył się bezpiecznie. Żywią nadzieję, że wszyscy w zdrowiu i z radością powrócą do domów, wspominając miło ten czas, a w przyszłości powrócą do Płotów i do naszego województwa.

źródło: Przystanek Jezus

Polecamy także:

Szczecin: Utrudnienia w ruchu, czyli Pielgrzymka do Częstochowy oraz Żagle 2021
Szczecin: Rewitalizacja dawnego hotelu Piast w toku a co później?
Zachodniopomorskie: Aktywowano już ponad połowę bonów turystycznych

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię