Stargard: FILARY dostępne dla mieszkańców

0
Foto: Paweł Bieg

Tysiąc metrów kwadratowych powierzchni na czterech piętrach, najnowocześniejsze eksponaty zachęcające do zdobywania wiedzy, połączenie historii ze współczesnością i świetni edukatorzy – Stargardzkie Centrum Nauki FILARY jest już gotowe.

Stargard: FILARY dostępne dla mieszkańców

Foto: Paweł Bieg

W piątek, 15 października, Stargardzkie Centrum Nauki otworzyło się dla wszystkich. Wcześniej, SCN zwiedzały grupy testowe, obecnie budynek dostępny jest dla mieszkańców Stargardu. Normalny bilet wstępu kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł, a dla seniora 10 zł. Mniej zapłacą też posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca – 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

W przestrzeni miasta pojawił się obiekt, który wyraźnie podnosi jej jakość. Wykonaliśmy kolejny duży krok do poprawy standardu życia w Stargardzie. To następna ciekawa propozycja dla mieszkańców. Stargardzkie Centrum Nauki dołącza do mapy, na której jest już m.in. Orkiestra Camerata, przebudowywana książnica czy basen – również tuż przed otwarciem. Jestem przekonany, że FILARY rozbudzą w zwiedzających ciekawość świata i zachęcą do zdobywania wiedzy z historii, nauk przyrodniczych i nauk ścisłych. Dziękuję wszystkim, którzy mają swój udział w powstaniu i uruchomieniu SCN – od koncepcji, przez wykonanie, aż po wypełnienie tej przestrzeni działaniem – mówi prezydent Stargardu, Rafał Zając.

Ciekawe miejsce do spędzenia wolnego czasu

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY to idealne miejsce do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu zarówno przez mieszkańców miasta, jak i gości w każdym wieku. Centrum mieści się w odbudowanej, klimatycznej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21. Na czterech piętrach Stargardzkiego Centrum Nauki znalazło się 55 interaktywnych eksponatów. W dziale Kupcy zwiedzający poznają źródło potęgi dawnego Stargardu, czyli handel zbożem. Nauczą się także m.in. czytać mapy i wytyczać szlaki transportowe po Pomorzu, na tereny Niemiec i do Skandynawii. Kolejne piętro to Życie miasta, gdzie na odkrycie czekają tajniki inżynierii dawnych i obecnych czasów. Dalej zwiedzający przechodzą do działu Do broni, na mury! – a tu zasady fizyki podane w przyjemny i atrakcyjny sposób oraz gry logiczne. Na najwyższym piętrze znaleźli się z kolei Innowatorzy – nowoczesne technologie, logistyka, symulatory i dużo więcej.

FILARY to nie tylko eksponaty – dodaje prezydent Zając. To również moc atrakcji – spotkania z ciekawymi ludźmi, doświadczenia chemiczne, prelekcje, zajęcia pozalekcyjne i warsztaty. Chętni będą mogli zorganizować tu urodziny i inne imprezy okolicznościowe. Zapowiedziano także zwiedzanie dla dorosłych. SCN jest miejscem dla każdego, kto ma w sobie ciekawość świata i chce wiedzieć więcej o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Foto: Paweł Bieg

Polecamy także:
Świnoujście: Wschodnia obwodnica miasta prawie gotowa
Szczecin: Najpiękniejsze tańce i pieśni patriotyczne w Operze na Zamku!
Barlinek: Potężny pożar w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię