Świnoujście: Wschodnia obwodnica miasta prawie gotowa

0

Do końca listopada firma PORR S.A., wykonawca wschodniej obwodnicy Świnoujścia, ma zakończyć prace przy jej budowie. Na grudzień zaplanowano odbiór, co oznacza, że jeszcze w tym roku wschodnia obwodnica Świnoujścia zostanie oddana do użytku.

Świnoujście: Wschodnia obwodnica miasta prawie gotowa

Obwodnica będzie miała prawie 1,3 km długości. Biegnie od ulicy Karsiborskiej przez Steyera do Daszyńskiego – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Po zakończeniu budowy tunelu pod Świną obwodnicĄ będzie można także dojechać do Centrum Usług Mulnik (teraz dojazd jest ulicą Portową). Na całej długości nowej drogi, po obu stronach będzie chodnik o szerokości 2 metrów, a po jednej stronie, lewej, patrząc od strony ulicy Karsiborskiej, dodatkowo także droga dla rowerów.

Wschodnia obwodnica Świnoujścia to wspólna inwestycja Miasta oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Będzie nowym połączeniem wyjazdu z tunelu z centrum miasta oraz dzielnicą nadmorską. Obecnie na budowie trwają ostatnie prace przy nawierzchniach chodników, zatokach autobusowych i drodze dla rowerów. Potem wykonawcy zostanie położenie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na samej jezdni.

Polecamy także:
Szczecin: Najpiękniejsze tańce i pieśni patriotyczne w Operze na Zamku!
Barlinek: Potężny pożar w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje!
Stargard: Naukowcy odnaleźli szczątki kilkudziesięciu jeńców

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię