Stargard: Przez rok bił i znęcał się psychicznie nad bliskimi

0
Kilka miesięcy znęcał się nad żoną i teściami

Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad członkami swojej rodziny. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. 

Postępowanie w sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

Rodzinny koszmar rozegrał się w jednej z miejscowości powiatu stargardzkiego i trwał od kwietnia 2020 roku do 26 kwietnia 2021 roku. 46-latek pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków swojej rodziny. Przez rok bił, szarpał, popychał i wyzywał swoich bliskich. W napadzie agresji niszczył też przedmioty znajdujące się w mieszkaniu.

Po ujawnieniu przestępstw mężczyzna został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na jego mieniu dokonano też zabezpieczenia majątkowego.

Okazało się, że 46-latek już wcześniej miał skłonności do agresji i był karany sądownie za podobne przestępstwa. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art.207 § 1 kk). Jednak w przypadku, gdy doszło do niego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Oznacza to, że mężczyzna może spędzić w więzieniu 7 lat i 6 miesięcy.


 

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz >>TUTAJ<<

#pomocpokrzywdzonym

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię