Sukces czworonożnego funkcjonariusza. Pies Odi odnalazł zaginionego mężczyznę!

0
Pies Odi
Odi ze swoim przewodnikiem asp. sztab. Krzysztofem Kleinszmitem/fot. KPP w Choszcznie

Policyjny pies Odi pomógł swojemu przewodnikowi trafić na trop zaginionego mężczyzny. 35-latek wymagał pilnej pomocy medycznej. 

Akcja poszukiwawcza

We wtorek ok. godz. 14 do choszczeńskiej komendy zgłosiła się roztrzęsiona kobieta. Okazało się, że zaginął jej 35-letni syn, który ma poważne problemy ze zdrowiem. Ze względu na tę okoliczność funkcjonariusze zdecydowali się na podjęcie natychmiastowych poszukiwań, w które zaangażowano nie tylko policjantów, ale i Ochotniczą Straż Pożarną.

Kluczową rolę odegrał jednak asp. sztab. Krzysztof Kleinszmit z Wydziału Kryminalnego wraz ze swoim czworonożnym kompanem – Odim. Pies od razu podjął trop i zaprowadził swojego przewodnika na pobliskie pole. Po przebyciu ok.1,5 km odnalazł zaginionego mężczyznę w zaroślach.

35-latek był w złym stanie. Asp. sztab. Kleinszmit od razu wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, po czym przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

Pies – bohater

Akcja poszukiwawcza na pewno nie poszłaby tak sprawnie, gdyby nie doskonale wyszkolony Odi.

Owczarek belgijski rozpoczął służbę w Policji ponad 2 lata temu. Zajmuje się tropieniem ludzkich śladów i przeszukiwaniem terenu. To nie pierwszy sukces, którym może poszczycić się czworonożny funkcjonariusz – już w 2019 roku odnalazł zaginioną kobietę, a także wielokrotnie wytropił poszukiwane przedmioty.

Psy odgrywają ważną rolę w pracy służb mundurowych. Większości znany jest już bohaterski Magister – również służący w szeregach Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie – który m.in. odnalazł seniorkę, która zabłądziła na mrozie i wpadł na trop pijanego kierowcy, który wpadł do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię