Czy Goleniów utonie w śmieciach?

0

Co łączy Goleniów i Mediolan? Pół tony odpadów produkuje statystyczny mieszkaniec Goleniowa, a zaraz nie będzie miał ich kto odbierać. Czy Goleniów utonie w śmieciach?

W imieniu burmistrza raport o stanie gospodarki odpadami komunalnymi w gminie za rok 2020 przedstawił nowy kierownik Biura Ochrony Środowiska Konrad Nowak.  

Po prezentacji wywiązała się dyskusja radnych z wiceburmistrzem Banachem. Dyskusja niestety nie wniosła nic nowego. Radni oczekują konkretnych propozycji i rozwiązań by usprawnić gospodarkę by móc rozmawiać konkretnie i rzetelnie. Burmistrz Banach odpowiadał, że propozycje przedstawili już wcześniej i nie zyskało to aprobaty Rady Miejskiej. Nowych propozycji nie ma. 

To tylko podgrzało emocje. Radni nie mogli zrozumieć jak to możliwe, że skoro Gmina Goleniów ma śmieciowy problem, mieszkańcy produkują pół tony odpadów rocznie podczas gdy średnia ogólnopolska to 323kg, władze miasta nie przedstawiają żadnego programu poprawy sytuacji. 

W dyskusji radni podnosili kwestie niekorzystnego działania PSZOK który przyjmuje odpady tylko po piętnastej. Taka sytuacja komplikuje życie mieszkańcom. 

Nie przedstawiono sposobu w jaki rządzący chcą uszczelnić system. Mają wiedzę, że pięć tysięcy osób jest poza systemem. Śmieci produkują a nie płacą za ich odbiór.   

Mediolański szantaż

Strony zostały przy swoim, nie osiągnięto żadnego konsensusu i na tym sprawa się zakończyła. Widmo Mediolanu, którym straszą władze Goleniowa ciągle wisi na miastem. Cena odbioru śmieci pozostaje nadal bez zmian, a umowa na ich odbiór z PGK wkrótce się kończy i nie ma szans na jej przedłużenie. Zmiana operatora też nie jest możliwa z powodu braku prawnych możliwości uruchomienia pieniędzy na jej sfinansowanie. Tak przynajmniej twierdzi wiceburmistrz Banach, a burmistrz Krupowicz milczeniem potwierdzał. 

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że władze miasta idą w zaparte i będą chciały szantażem wymusić horrendalną podwyżkę opłat za odbiór i wywóz odpadów.  Już wkrótce Goleniów podobnie jak Mediolan utonie w śmieciach. 

Polecamy także:

Świnoujście: Duże zmiany na ulicy Grunwaldzkiej
Szczecin: Niebezpieczny zjazd z ronda na Krzekowie
Centrum Usług Społecznych powstanie w Goleniowie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię