Szczecin: Niebezpieczny zjazd z ronda na Krzekowie

0

Zjazd z ronda w kierunku ul. Misia Wojtka generuje wiele niebezpieczeństw dla użytkowników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierujących wszelkiego rodzaju pojazdami. Auta z niego zjeżdżające robią to w sposób dynamiczny i nieprzewidywalny. Co gorsza chodnik w tamtym miejscu jest praktycznie niewidoczny a w okolicy znajduje się m. in plac zabaw.

Okolice skweru Misia Wojtka na Krzekowie są od jakiegoś czasu bardzo chętnie odwiedzane. Znajduje się tam popularna lodziarnia i plac zabaw. Są tam także idealne do życia dla młodych rodzin warunki m.in nowoczesne zabudowy mieszkalne.

Problem jednak jest w rondzie przy skrzyżowaniu ulic Szerokiej, Misia Wojtka oraz Żołnierskiej.

Auta bardzo dynamicznie zjeżdżają z ronda w kierunku ul. Misia Wojtka a to tworzy zagrożenie dla rowerzystów i pieszych. Sytuacja wydaje się być o tyle niebezpieczna, ponieważ znajdujący się tuż przy rondzie chodnik jest niejednolity i praktycznie niewidoczny.

Jakby tego było mało znak informujący o tzw.  „strefie zamieszkania”, gdzie należy zachować szczególną ostrożność i zdjąć „nogę z gazu”, ustawiony jest kilkanaście metrów dalej. To powoduje sytuację w której samochody zjeżdżające z ronda, znajdują się na odcinku drogi, na którym maksymalna prędkość wynosi 20km/h, a nie jak do tej pory 50 km/h.

W tej sytuacji dzieci przebywające w okolicy ronda są narażone na bezpośrednie niebezpieczeństwo ze strony kierujących.

W tej kwestii zainterweniował radny miasta Szczecina, Dariusz Matecki. Wystosował pismo do prezydenta miasta w którym zaproponował dwa rozwiązania.

Pierwsze to przestawienie znaku strefy zamieszkania tak by był widoczny, tak jak to jest na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Drozdowej. Drugie to naprawienie i odpowiednie oznaczenie chodnika a w dalszej kolejności stworzenie w tym miejscu przejście dla pieszych.  

Będziemy śledzić te sprawę.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię