Świnoujście: Duże zmiany na ulicy Grunwaldzkiej

0

Do końca listopada br. trwać będzie nowa organizacja ruchu, polegająca na tymczasowym, całkowitym zamknięciu dla ruchu przygranicznego fragmentu ulicy Grunwaldzkiej. Zmiany wprowadzone zostaną w wtorek, 7 września br.

Świnoujście: Duże zmiany na ulicy Grunwaldzkiej

Nie będzie możliwy również przejazd rowerzystów przez ten odcinek, wobec czego ruch rowerowy od strony niemieckiej kierować się powinien np. w stronę wału do wjazdu na ulicę Krzywą i ulicą Krzywą do otwartej części ulicy Grunwaldzkiej. Ruch pozostałych pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 7,5 t i autobusów odbywać się będzie mógł przez Ahlbeck.

Tymczasowy dojazd do parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 41 zapewniony będzie chodnikiem po południowo-wschodniej stronie do skrzyżowania Grunwaldzka-Wielkopolska (piesi skierowani będą na chodnik po północno-zachodniej stronie ulicy na tym odcinku). Dojazd do ul. Krzywej 1a-1e będzie możliwy od strony ulicy Mazowieckiej. Wykonawca będzie udostępniał dojazd do poszczególnych posesji przy wyłączonych z ruchu odcinkach dróg (Krzywa 1, Grunwaldzka 34, Grunwaldzka 37) i na bieżąco będzie w kontakcie z mieszkańcami posesji w kwestii przewidywanych utrudnień.

Pomiędzy ulicą Mazowiecką a Krzywą prowadzone będą roboty na jezdni, wobec czego zostanie wykonana tymczasowa jezdnia w miejscu istniejącego ciągu pieszo-rowerowego po północno-zachodniej stronie ulicy, ruch pojazdów odbywał się będzie na niej wahadłowo z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej, a dla pieszych na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej zostanie przygotowany tymczasowy chodnik po południowo-wschodniej stronie ulicy. Przystanek z tego odcinka ulicy Grunwaldzkiej zostanie tymczasowo przeniesiony na ulicę Mazowiecką, natomiast przystanki z ulicy Krzywej i z ulicy Mazowieckiej zostaną nieznacznie przesunięte w głąb tych ulic. Dla linii numer 2, w związku z omijaniem na objazdowej trasie w kierunku Wydrzan przystanku przy skrzyżowaniu Wielkopolska-Grunwaldzka, zostanie również zapewniony tymczasowy przystanek w rejonie skrzyżowania Wielkopolska-Drawska.

Polecamy także:
Szczecin: Niebezpieczny zjazd z ronda na Krzekowie
Centrum Usług Społecznych powstanie w Goleniowie
Burmistrzem Goleniowa zajmie się prokuratura 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię