Burmistrzem Goleniowa zajmie się prokuratura 

0

Czy Burmistrz Robert Krupowicz złamał przepisy? Sprawę wyjaśni prokuratura. Taką uchwałę podjęła Rada Miejska w Goleniowie. 

Na wczorajszej sesji rada Miejska w Goleniowie podjęła uchwałę, na mocy której przekazuje postulat mieszkanki Gminy Maszewo, z dnia 15 lipca 2021 r. do Prokuratury Rejonowej w Goleniowie. Mieszkanka Gminy Maszewo twierdzi, że Burmistrz Gminy Goleniów rażąco naruszył prawo przy powoływaniu Pana Andrzeja Cieślińskiego na Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Gminnej Sp. z o.o. w Goleniowie. 

W związku z tym na podstawie art. 304 § 2 Kodeksu postępowania karnego „Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa” postanawia się przekazać postulat do Prokuratury Rejonowej w Goleniowe. 

Sam Burmistrz Krupowicz na sesji był obecny jednak w przedmiotowej sprawie głosu nie zabierał.  Do sprawy będziemy wracać. 

POLECAMY TAKŻE:

Uwaga kierowcy. Na węźle Kijewo tylko jedna nitka wjazdowa i wyjazdowa
Aktywny wrzesień. Rodzinne rajdy rowerowe po Mierzynie i do Rezerwatu Świdwie
Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Prezydent zadecydował 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię