Stop odpadom! – gorąco w Wolinie

0
miejsce składowiska w Wolinie źródło-geoportal360.pl_.jpg

Dziś w Wolinie było gorąco i to pomimo opadów deszczu. A wszystko za sprawą protestu mieszkańców i specjalnej sesji Rady Miasta dotyczącej budowy zakładu recyklingu odpadów budowlanych.

Specjalna sesja w cieniu protestów

O godzinie 11 rozpoczęła się Specjalna Sesja RM Wolin, na którą zaproszeni byli również mieszkańcy miasta. Na sesję przybył też inwestor, który przedstawiał swoje plany i wizje tej inwestycji. Oczywiście, jak każdy inwestor, mówił w samych tylko superlatywach i w czasie dokonanym. Stara sztuczka sprzedażowa, stosowana podczas wszelkich prezentacji. Mieszkańców nie przekonano – jednoznacznie mówili, że nie zgodzą się na to, by powstała ta inwestycja. Będą protestować do skutku. Nie pozwolimy by w pobliżu Zalewu Szczecińskiego, obszaru Natura 2000 i przyszłego osiedla wybudowany powstał zakład przetwórstwa odpadów budowlanych. To niedopuszczalne. 

Wcześniej burmistrz Wolina w mediach społecznościowych i regionalnych uspokajała mieszkańców. Poinformowała o zmianie lokalizacji zakładu.

Zaproponowaliśmy, by inwestor wydzierżawił teren od samorządu, zupełnie w innym miejscu, tam gdzie jego działalność nie będzie uciążliwa – mówiła w audycji radio Szczecin „Czas Reakcji” burmistrz Ewa Grzybowska.

Na portalu społecznościowym pani Burmistrz podała informację, że nie zgodzą się na inwestycję.

Mieszkańcy nie dowierzają pani Burmistrz i protestują. Grupa osób zebrała się dziś zarówno na ulicy przed urzędem, jak i na sali sesyjnej.

To jest nasze wspólne dobro, to jest nasze miasto. Nie pozwolimy na tą inwestycję. Krzyczeli mieszkańcy podczas protestu. Stop odpadom!

Temat cały czas budzi emocje, a jak było na sesji, można obejrzeć tutaj.

Polecamy także:

Mieszkowice: Granty Sołeckie trafią do dwóch miejscowości Gminy
Jutro Pogoń Szczecin zagra najważniejszy mecz od ponad 15 lat
III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera już w sobotę!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię