Strażnicy Miejscy z Dębna wspierają potrzebujących

0

Przyszła zima, a wraz z nią kolejne problemy. Z pomocą dla potrzebujących wychodzi dębnowska straż miejska. Wspiera zarówno bezdomnych jak i zwykłych mieszkańców miasta, którym niska temperatura uniemożliwiła np. odpalenie samochodu.

Straż miejska w Dębnie posiada specjalistyczny sprzęt umożliwiający uruchomienie samochodu w razie problemów. W związku ze spadkiem temperatur, sytuacji tego typu jest całkiem sporo, dlatego też mieszkańcy Dębna, w razie potrzeby mogą kontaktować się z lokalnymi służbami pod numerem 507 030 108 lub 507 030 112. Strażnicy, w godzinach od 7:00 do 22:00 są w stanie udzielić nieodpłatnej pomocy dla potrzebujących. Możliwość ta dostępna jest w każdy dzień tygodnia, z pominięciem weekendów.

Dębnowska Straż Miejska aktywnie wspiera również bezdomnych. Współdziałając z ośrodkiem pomocy społecznej i schroniskiem dla bezdomnych, funkcjonariusze SM odwiedzają bezdomnych w miejscach, gdzie Ci zazwyczaj w okresie zimowym przebywają. Są to zarówno ogródki działkowe jak i inne lokacje nadające się do spędzenia mroźnych dni.

W ramach tego wsparcia bezdomni otrzymali kołdry, ciepłe jedzenie, herbatę, konserwy i inne tym podobne rzeczy. Artykuły takie pozwalają na względne przetrwanie w tym czasie.

Mieszkańcy Dębna, w sprawie bezdomnych mogą kontaktować się ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 507 030 112 i 507 030 108. Mieszkańcy mogą również samemu zaangażować się w pomoc potrzebującym. Do Urzędu Miejskiego można przynosić koce, kołdry czy buty. Dotychczas sporo osób zaangażowało się w to zadanie.

Więcej informacji na temat wspomnianych wyżej działań można uzyskać od Komendanta Straży Miejskiej w Dębnie, Pana Zbigniewa Podzińskiego – nr telefonu 507 030 112.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię