Świąteczny klimat zawitał na Żelechową

0

Od pomysłu do realizacji. Nowo ukonstytuowana Rada Osiedla Żelechowa zorganizowała wspólne strojenie choinki przy skrzyżowaniu ul. Hożej z ul. Bogumińską. Do pomocy poprosili najmłodszych i przyjaciół dzielnicy.

6 grudnia od godzin porannych rozpoczęła się „akcja choinka” na osiedlu Żelechowa. Przedsięwzięcie, w które zaangażowali się radni osiedlowi przyciągnęło uwagę mieszkańców. Sporo pracy zaowocowało kolorowym drzewkiem, które cieszy oko mieszkańców. Zwłaszcza, że piękne iluminacje świetlne nie są dostępne dla tych terenów Szczecina. Prezydent Miasta Piotr Krzystek nie dotarł w rejony Żelechowa z ozdobami świątecznymi, więc radni sami wzięli sprawy w swoje ręce. Dzięki pomocy ZDiTM-u udało się wygospodarować miejsce na choinkę, Enea Oświetlenie spowodowała, że choinka pięknie świeci, Lasy Miejskie podarowały drzewko, które tak ochoczo przystrajały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 77, Szkoły Podstawowej nr 42, seniorzy z Senior Krzyś Klub Caritas oraz sąsiedzi z dzielnicy. Nie zabrakło wesołych wolontariuszek, które dzielnie wspierały kulinarną część przedsięwzięcia. Aleksandra Romaniak i Aleksandra Wołoszczuk z 8 klasy podstawowej już dzisiaj wiedzą, że warto pomagać bezinteresownie.

– Nie udałoby się wszystkiego zorganizować gdyby nie pomoc w rozliczeniu przez WGK, ciepłe pyszności od Baru MakPoland czy słodkości od firmy Nord. Nieoceniona okazała się obecność uczniów ZCEMiP – skomentował przewodniczący RO Żelechowa Arkadiusz Lisiński.

Koordynatorem działań „choinkowych” został Sylwester Bernacki. Zapytany czy warto angażować się w tak małe projekty osiedlowe stwierdza, że jest zwolennikiem wszelakiej integracji społecznej.

– Uważam, że najlepszą relację w społeczeństwie można wypracować podczas wspólnych działań i spotkań bez znaczenia na ich charakter. Społeczeństwo buduje więzi, a integracja daje poczucie wzajemnego zrozumienia, co przekłada się na zastrzyk radości i uśmiechu, które są w obecnych czasach bezcenne. Takie spotkania są często jedyną okazją do spotkań mniejszości społecznych, o których nie można zapomnieć. Z wielką radością będę pomagał w organizacji wydarzeń dla społeczności, w której żyję każdego dnia.

– Obserwowanie Rady Osiedla Żelechowa w działaniu było bardzo interesujące. W krótkim czasie (zaprzysiężeni zostaliśmy w listopadzie) udało nam się zaplanować kilka działań jeszcze na ten rok. Panie Małgosia, Krysia, Kamila, Sylwia, Ela działały na pełnych obrotach. Panowie Dominik, Sylwester, Arek nie pozostawali w tyle. Miły czas zorganizowany przez młodą stażem grupę. I już dziś zapraszam na nasze kolejne przedsięwzięcie, tym razem na lodowisku! – dodaje Patrycja Szapiel, Radna Osiedla Żelechowa.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię