Świnoujście: 8,5 tysiąca mieszkańców ze wsparciem

0

Jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych, otrzymują mieszkańcy Świnoujścia, którzy w tym roku ukończą 65 lat i mieszkają na terenie Gminy Miasto Świnoujście. Do połowy października z tej formy pomocy skorzystało prawie 8,5 tysiąca mieszkańców Świnoujścia, a kwota jaką wypłaciło miasto to ponad 2,5 miliona złotych. Bon Seniora wypłacany jest z budżetu miasta od czterech lat.

Świnoujście: 8,5 tysiąca mieszkańców ze wsparciem

Realizacja tegorocznej uchwały Rady Miasta Świnoujście w sprawie zasad udzielania świadczenia pieniężnego „Bon Wyspiarza Seniora” przebiegała sprawnie, bez opóźnień i z dużym zaangażowaniem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – podkreśla Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że tak wielu mieszkańców mogło otrzymać te dodatkowe kilkaset złotych i przeznaczyć je na zakup leków lub inne niezbędne wydatki.

Wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia „Bon Wyspiarza Seniora” można było składać do końca września br. Po trzech miesiącach wypłacano stosowne świadczenie.

W tym roku złożono 8.463 wniosków o przyznanie tego jednorazowego świadczenia – mówi Paweł Sujka, Zastępca Prezydenta Miasta. – W lipcu złożonych zostało 7.258 wniosków, w sierpniu 848 wniosków, we wrześniu 353 wnioski, w październiku 4 wnioski. Nie wszystkie były poprawnie wypełnione, a do części brakowało dokumentów. Znacząca większość wniosków została pozytywnie rozpatrzona. Negatywnie zweryfikowano 36 wniosków ze względu na wiek wnioskodawcy – poniżej 65 lat, 7 wniosków ze względu na zamieszkiwanie w innej miejscowości, 4 wnioski złożone zostały po terminie, a 22 pozostawiono bez rozpatrzenia z powodu nieuzupełnienia wniosku. Ponadto, 34 świadczenia nie zostały wypłacone z powodu śmierci osób uprawnionych. Do 18 października wypłacono 8.357 świadczeń na łączną kwotę 2.507.100 zł.

Polecamy także:
Stargard: Stargardzki ex libris doceniony we Włoszech
Parlament Europejski kolejny raz uderza w Polskę. Pod rezolucją podpisali się polscy europosłowie
Szczecin: Zabrał drzewo do kominka, zniszczył schronienie dla jeży

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię