Stargard: Stargardzki ex libris doceniony we Włoszech

0
Foto: FB MDK/Marco Franzetti

Podopieczna Ryszarda Balonia, znanego stargardzkiego grafika, Natalia Leszczyńska otrzymała nagrodę w konkursie na ex libris, organizowanej przez Bibliotekę Civica w Bodio Lomnago. To pierwsza nagroda w kategorii Młody Artysta spoza Włoch w tym konkursie.

Stargard: Stargardzki ex libris doceniony we Włoszech

Gratuluję Polsce i Stargardowi tak wyjątkowych artystów. Natalia i jej nauczyciel Ryszard to najwyższy poziom tego rzemiosła. Światowe konkursy grafiki i ex librisu oraz uczestnictwo w nich udowodniły, że Stargard jest ośrodkiem wielkich artystów – mówi Marco Franzetti, prezes stowarzyszenia, przedstawiciel Comune di Bodio Lomnago – Provincia di Varese, Włochy.

We włoskim mieście Varese zaprezentowano 177 grafik tworzonych od początku XX wieku według różnych technik – chalkografii, litografii i ksylografii. Podczas wernisażu można było także zobaczyć współczesne dzieła – w tym zwycięski ex libris Natalii Leszczyńskiej.

Oprócz ex librisu Natalii Leszczyńskiej jury doceniło również pracę Marceliny Gębickiej, która w tej samej kategorii otrzymała Wyróżnienie Honorowe.

Polecamy także:
Parlament Europejski kolejny raz uderza w Polskę. Pod rezolucją podpisali się polscy europosłowie
Szczecin: Zabrał drzewo do kominka, zniszczył schronienie dla jeży
Brutalne zabawy w szczecińskim przedszkolu! Nauczyciele apelują do rodziców

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię