Świnoujście: Grunwaldzka zamknięta do końca listopada

0

Kierowców w Świnoujściu do końca listopada czekają utrudnienia z przejazdem przez byłe przejście graniczne Świnoujście – Garz. Na odcinku modernizowanej ulicy Grunwaldzkiej, czyli pomiędzy ulicami Krzywa i Wielkopolska, ruch samochodowy ma być wznowiony w styczniu.

Świnoujście: Grunwaldzka zamknięta do końca listopada

To nie są łatwe prace, ponieważ stare magistrale sanitarne i wodociągowe są położone bardzo głęboko – mówi kierownik budowy Mariusz Jażdżewski. – Miejscami nawet na głębokości pięciu metrów. Dlatego prosimy mieszkańców o zrozumienie i cierpliwość. Robimy wszystko, aby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję.

W połowie listopada, w przypadku dobrej pogody, wykonawca planuje położenie na jezdni pierwszych warstw asfaltowych. Z początkiem listopada wykonawca zacznie też roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Bez samego skrzyżowania w kierunku Nowokarsiborskiej na wysokości dawnego dworca kolejowego. Potrwają do końca marca przyszłego roku.

A jeśli nawet z uwagi na aurę będzie to niemożliwe, to i tak przygotujemy ten odcinek na tyle, aby był przejezdny – dodaje kierownik.

Objazd zamkniętego odcinka będzie prowadził z centrum miasta przez ulicę Karsiborską i Nowokarsiborską. Od strony ulicy Krzywej przez ulicę Wielkopolską. Aktualnie ustalana jest objazdowa trasa autobusów miejskich.

Polecamy także:
Szczecin: Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” w Parku Majowe
„Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać”
37 lat temu bestialsko zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię