Świnoujście: Jazzowe atrakcje na otwarciu zrewitalizowanego Parku Zdrojowego

0

Władze Świnoujścia zapowiadają moc atrakcji podczas otwarcia zrewitalizowanego Parku Zdrojowego. Będą występować lokalni muzycy, pokaz iluminacji, ale przede wszystkim jazz, rodem z USA. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 września br. a początek zapowiedziano na godz. 18.00.

Świnoujście: Jazzowe atrakcje na otwarciu zrewitalizowanego Parku Zdrojowego

Od lewej, Łukasz Filiński, zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka oraz muzyk jazzowy Konrad Paszkudzki

18 września, już po odbiorze technicznym Parku Zdrojowego, mieszkańcy Świnoujścia oraz wypoczywający tu turyści, zostaną zaproszeni na wyjątkowe wydarzenie, które uświetni zakończenie prac. Zrewitalizowany sektor Parku Zdrojowego położony jest między ulicami Krzywoustego, Chrobrego, Sienkiewicza i Monte Cassino.

Nasz Park Zdrojowy to zielone płuca Świnoujścia – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent miasta. – Do celebrowania jego nowej odsłony chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców. Planujemy wiele atrakcji, które wpisują się w charakter tego magicznego miejsca i jego funkcji, jaką pełni w naszym uzdrowisku.

W realizacji projektu otwarcia parku, wesprze władze miasta świnoujścianin Łukasz Filiński, który po latach emigracji w USA, wrócił w swoje rodzinne strony.

Łukasz Filiński

Po latach spędzonych w Stanach przyjechałem tu opiekować się chorą mamą – opowiada Łukasz Filiński. – W tym czasie dużo spacerowałem po parku, chłonąc jego niesamowity klimat. Dziś, kiedy miejsce to tak zyskało na atrakcyjności, chcę pomóc w organizacji jego otwarcia. Planujemy wyjątkową uroczystość, która odbędzie się 18 września, w Dniu Pierwszej Miłości.

Gościem zaproszonym przez Łukasza Filińskiego będzie Konrad Paszkudzki, muzyk jazzowy polskiego pochodzenia, który na co dzień mieszka w Nowym Jorku. 18 września da specjalny koncert w nowo wybudowanej altanie Parku Zdrojowego wraz ze swoim zespołem Konrad Paszkudzki Trio.

To wybitny muzyk, mistrz jazzu klasycznego, który zagrał kilka tysięcy koncertów w 50 różnych krajach świata – mówi Łukasz Filiński. – Ma polskie korzenie, ale urodził się w Australii. Nasz język i kulturę poznał dzięki determinacji swoich rodziców.

Koncert Konrada Paszkudzkiego nie będzie jedyną atrakcją wieczoru w Parku Zdrojowym. Od godz. 18 w parkowych alejach koncertować będzie sześć zespołów i solistów ze Świnoujścia i regionu. Miejsca zostaną odpowiednio nagłośnione i oświetlone. Koncert Konrad Paszkudzki Trio w historycznej altanie koncertowej odbędzie się o godz. 19.30. W przygotowaniu jest specjalna aplikacja mobilna, która ma prowadzić mieszkańców przez miejsca, w których będą odbywać się koncerty.

***

Zakres rewitalizacji sektora Parku Zdrojowego obejmował przebudowę i budowę alei spacerowych, wykonanie oświetlenia, małej architektury – ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci. W zakresie była też budowa altany koncertowej o konstrukcji drewnianej oraz odrestaurowanie poidełka, a także prace związane z zielenią – cięcia sanitarne w ok. 200 drzewach, cięcia formujące ok. 1300 krzewów i cięcia formujące ok. 520 drzew. Nasadzono 37 nowych drzew, ok. 300 krzewów, ok. 840 krzewów żywopłotowych i wykonano kwietniki na powierzchni ok. 600 m2. W późniejszym terminie zrealizowany zostanie plac zabaw, a po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków lokalizacji – również wybieg dla psów. Wykonawcą robót jest Zakład Handlowo – Usługowy Arkadiusz Jaranowski z Międzyrzecza, projektantem – Pracownia Projektowa Konserwacji Zabytków ze Szczecina. Koszt Koszt robót budowlanych to ok. 7,9 mln zł, z czego z dofinansowania pochodzi ok. 5,5 mln zł. Długość wszystkich zrewitalizowanych alejek wynosi ok. 2,1 km.

Polecamy także:
[PILNE] Rząd chce wprowadzenia stanu wyjątkowego w części kraju
Szczecin: Libacje i koczowiska bezdomnych przy ul. Krzywoustego
Prowokacja gliwicka, czyli jak Niemcy chcieli obarczyć Polaków winą za rozpętanie wojny

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię