Świnoujście: Ogrzewalnia dla bezdomnych wznawia działalność

0
Foto: pixabay.com

Coraz częściej zdarzają się chłodne noce. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne – zgłaszajmy odpowiednim służbom miejsca ich przebywania. Pamiętajmy, że szczególnej pomocy wymagają osoby będące pod wpływem alkoholu – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Świnoujście: Ogrzewalnia dla bezdomnych wznawia działalność

W Świnoujściu od piątku, 1 października br. działalność wznawia Ogrzewalnia przy ul. Portowej 10. Otwarta będzie w godz. 18.00-8.00. Obiekt będzie otwarty do 30 kwietnia 2022 roku. Od osób, które chcą skorzystać z Ogrzewalni nie jest wymagane skierowanie. W obiekcie znajdują się sala wspólna, pokój wychowawców, sanitariaty wraz z toaletą i prysznicem.

Korzystający z Ogrzewalni mogą otrzymać tam czyste ubranie, środki czystości oraz skorzystać z prysznica – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem przebywających osób, udzielą także wszelkiej pomocy w kwestii powiadomienia odpowiednich służb o konieczności udzielenia pomocy medycznej.

Bezdomni mogą również skorzystać ze schroniska dla bezdomnych osób, które znajduję się ulicy Portowej 10. Tu jednak wymagane jest skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Osoby, które zostaną skierowane do schroniska, muszą bezwzględnie zaprzestać pić alkohol.

Polecamy także:
Drzewka czekają w nadleśnictwach. Rusza akcja #sadziMY
Szczecin: Historyczna wygrana młodych piłkarzy Pogoni
Świnoujście: Którędy pojedziemy do latarni i fortu? Gaz-System chce zmiany lokalizacji drogi

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię