Świnoujście: Pierwsza Miłość w Parku Zdrojowym

0
Foto: Radek Jagielski

Oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Parku Zdrojowego odbędzie się w Świnoujściu w Dniu Pierwszej Miłości. 18 września wieczorem w alejach parkowych zabrzmi muzyka, której towarzyszyć będzie nastrojowe oświetlenie.

Świnoujście: Pierwsza Miłość w Parku Zdrojowym

Obecny Park Zdrojowy nazwano w chwili powstania „Elsen Plantage”. Powstał w tym samym czasie co samo Świnoujście w 1765 roku. Do 1806 r. teren został powiększony na zachód i na północ, zmieniając nazwę na „Königliche Plantage”. Park zaprojektował pruski architekt ogrodów Peter Joseph Lenné, który sprowadził na jego teren ponad 1,5 tysiąca sztuk sadzonek drzew i krzewów z Sanssouci. Park przetrwał do dziś, a ostatnio zakończyła się jego rewitalizacja. Uroczystość otwarcia Parku Zdrojowego odbędzie się 18 września br, który obchodzony jest jako Dzień Pierwszej Miłości.

Każdy z nas, bez względu na to, kim była nasza Pierwsza Miłość lub kiedy ją odczuliśmy, nie zapomina tego stanu do końca życia – mówi Jarosław Jaz, rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. 18 września, w Dzień Pierwszej Miłości mamy wyjątkową okazję, by wspomnieć to uczucie lub może nawet przeżyć je pierwszy raz.

Szczegóły oraz mapa wydarzenia dostępne są na stronie www.dzienpierwszejmilosci.pl

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19:00 w różnych punktach muzycznych na terenie parku – dodaje jarosław jaz. Wystąpią wówczas artyści ze Świnoujścia i Szczecina. O godzinie 20:30 w Altanie Koncertowej odbędzie się główny koncert w wykonaniu światowej sławy, znakomitego pianisty jazzu klasycznego, Konrada Paszkudzkiego i jego zespołu Konrad Paszkudzki Trio. Muzycy przyjadą na ten wieczór specjalnie ze Stanów Zjednoczonych.

W sklepie Play dostępna jest również dedykowana wydarzeniu aplikacja do ściągnięcia na telefony z systemem Android.

Polecamy także:
Porwał i zabił 11 letniego Sebastiana. Teraz usłyszał kolejny zarzut!
Szczecin: Policja odnalazła „Bandziora”!
Uwaga kierowcy! Zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię