Świnoujście: Powstał plac piknikowy na Karsiborze

0
Foto: BIK UM Świnoujście

Kosztem prawie 400 tysięcy złotych, na Karsiborze powstał plac piknikowy. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Świnoujście: Powstał plac piknikowy na Karsiborze

Foto: BIK UM Świnoujście

Na placu, który znajduje się zaraz przy wjeździe do Karsiboru, znajdują się miejsca do wypoczynku z grillowiskami, stołami, ławami i wiatami. Siedziska i stoły wykonane są z konstrukcji stalowej siatki, wypełnionej kamieniami. Pod wiatami nawierzchnia jest mineralno-żywiczna i wodoprzepuszczalna. Dla najmłodszych postawiono huśtawki, siatki do wspinaczki, drabinki oraz bujaki. Z placu piknikowego będą mogli skorzystać również rowerzyści, dla których wykonano stojaki na rowery.

Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi, na wybudowanie placu Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 143,6 tys. złotych z 2014-2020 z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Foto: BIK UM Świnoujście

Miejsca, w którym znajduje się grillowisko jest na tyle atrakcyjne, że na pewno zachęca do spędzenia tu weekendu z rodziną. Położony nad wodą plac w otoczeniu drzew, to doskonałe miejsce na grilla. Do tego plac zabaw dla najmłodszych powoduje, że wypoczywać tu mogą najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Świnoujścia. Jednocześnie jest to doskonałe miejsce na przystanek dla rowerzystów, którzy jadą na drugą stronę Miasta.

Polecamy także:
40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, bez udziału prezydenta Krzystka, z przemową byłego członka PZPR
Nowogard: Radna uniknęła kary dzięki znajomościom męża? Gmina zawiadamia prokuraturę

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię