Nowogard: Radna uniknęła kary dzięki znajomościom męża? Gmina zawiadamia prokuraturę

0
Radna uniknęła kary dzięki znajomościom męża? Gmina zawiadamia prokuraturę

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogardzie Jowita Pawlak nie wiedziała, że jej rozmowę rejestrują mikrofony na sali i przyznała się koledze, że została zatrzymana przez Policję za znaczne przekroczenie prędkości. Uniknęła jednak odpowiedzialności. 

„Teraz by można było już stracić prawo jazdy”

O zdarzeniu pisaliśmy wcześniej. Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie odbywało się głosowanie na przewodniczącego. Jedyną kandydatką była Jowita Pawlak, która w czasie przerwy podzieliła się ze swoim kolegą szokującą historią. Wszystko zarejestrowały mikrofony na sali.

Czytaj także: Nowogard: Piratka drogowa przewodniczącą w Radzie Miasta!

NO, ALE MNIE TAM ZŁAPALI RAZ. ZA MNĄ JECHALI BMW SŁUCHAJ NIEOZNAKOWANYM, JA WYPRZEDZAŁAM, ON WIESZ ZA MNĄ SIĘ CHOWAŁ, JA SIĘ CHOWAM I TO TAK 3 RAZY NIE. AŻ, ZA TYM TRZECIM RAZEM MNIE WYPRZEDZIŁ WŁĄCZYŁ TE ŚWIATŁA WIESZ “FOLLOW ME” NIE, POLICJA JEDŹ ZA MNĄ. DOBRZE, ŻE PRZEMEK JECHAŁ. MÓWI DO NICH “NO WIECIE PANOWIE, ŻONA MNIE WIEZIE NA WCZASY. NIE NO DOBRA TO TYLKO POUCZENIE A MIAŁAM 170. TAK JAK MNIE NAGRAŁ NIE. TERAZ BY MOŻNA BYŁO JUŻ STRACIĆ PRAWO JAZDY. 

Rozmowę przerwał telefon. Rozmówca poinformował, że rozmowa jest nagrywana. Nie przeszkodziło to jednak radnej Pawlak w zostaniu chwilę później przewodniczącą Rady.

Sprawą zajmie się prokuratura

Urząd Gminy Nowogard poinformował nas, że złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o możliwości popełnienia przestępstwa określonego w art. 229 i art. 230 Kodeksu karnego, czyli przekupstwa i płatnej protekcji.

Podróżujący z radną  mąż jest emerytowanym policjantem. Ze słów Jowity Pawlak wynika natomiast, że doszło do nakłaniania funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. W tym celu mogły być wykorzystane znajomości w szeregach Policji lub obietnica korzyści majątkowej lub osobistej.

Zdaniem zawiadamiającego opisana przez samą Jowitę Pawlak sytuacja, stanowi opis podejmowanych przez kierującą pojazdem i pasażera samochodu, prób skorumpowania interweniujących funkcjonariuszy Policji, w celu uzyskania korzyści majątkowej (brak grzywny za wykroczenie drogowe) oraz osobistej (brak punktów karnych dla kierującej pojazdem)” – napisano w zawiadomieniu.

Polecamy także:

Szczecin: Działacz PO zatrzymany przez ABW i CBA. Usłyszał zarzut płatnej protekcji

Szczecin: Pożar w okolicy stoczni

 

 

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię