Świnoujście: Rodzicielstwo Zastępcze szansą dla dzieci

0
Foto: pixabay.com

Rodzic zastępczy przejmuje opiekę nad dzieckiem w sytuacji, gdy jego rodzice z różnych względów nie mogą jej dalej sprawować. Najczęściej jest to alkoholizm czy też przemoc w rodzinie. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu każdego roku organizują Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze.

Świnoujście: Rodzicielstwo Zastępcze szansą dla dzieci

Również w tym roku, pracownicy MOPRu zapraszają na „Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 września br. w godzinach od 1400 do 1700 w Muszli Koncertowej na promenadzie.

Piecza zastępcza jest sprawowana w przypadku, jeśli rodzice biologiczni nie mogą opiekować się i wychowywać swojego potomstwa. Zapewnić ma czas potrzebny na pracę z rodziną biologiczną umożliwiając powrót dziecka do rodziny lub – gdy jest to niemożliwe – dążenie do przysposobienia dziecka, przygotowanie dziecka do życia oraz zaspokojenia jego podstawowych potrzeb.

W trakcie trwania Festynu zaplanowano atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i ich rodziców, m.in.: koncert Orkiestry Wojskowej, występy artystyczne, pokaz iluzji, gry i zabawy rodzinne, animacje takie jak np. wielkie bańkowanie, zabawy cyrkowe, stanowisko plastyczne, szczudlarze. W organizowanych konkursach dzieci otrzymają gadżety z logo MOPR i Kampanii oraz upominki przygotowane przez Fundację Mali Artyści.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Pieczy Zastępczej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 913225483, 913225496).

Polecamy także:
SKM budowa ruszyła z miejsca
Szczecin: Miasto wyburzy 4 przedwojenne budynki. Ruszył przetarg!
Janukiewicz ponownie w Szczecinie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię