Świnoujście: Wigilijna akcja pomocy dla potrzebujących. Ogromne zaangażowanie władz Świnoujścia oraz wolontariuszy

0

Czas Świąt Bożego narodzenia, bez względu na okoliczności zawsze budzi w ludziach najlepsze odruchy. Wielu z nas, pamięta o tym, by w domu przygotować miejsce dla niespodziewanego gościa, ale to właśnie codzienne działanie w duchu świątecznej gościnności i dobroci, ma prawdziwe znaczenie. 

W tym roku, po raz jedenasty władze Świnoujścia organizują akcję pod nazwą „Wigilia dla potrzebujących i samotnych. Co roku odbywało się wspólne spotkanie z mieszkańcami, jednak tym razem, ze względu na okoliczności, wydarzenie przybrało nieco inną, jednak nie mniej wspaniałą formę.

W tym roku, z powodu pandemii nie mogliśmy tradycyjnie rozdać posiłków z naszej kuchni polowej (…) Dlatego 230 osób otrzyma paczki wprost do domu. Dziękuję za zaangażowanie pracownikom Urzędu Miasta, Miejskiego Domu Kultury, restauracji Gospodnik oraz wolontariuszom z „Pomocy Sąsiedzkiej Świnoujście”. Bez Was by się nie udało.

– mówił Prezydent Świnoujścia – Pan Janusz Żmurkiewicz.

 

W ramach akcji do 230 potrzebujących osób trafią paczki, jakie „zorganizowane” zostały przez całą rzeszę dobrych, ludzi. owoce, słodycze i żywność z pewnością umilą nieco Święta inne, niż większość z nas pamięta. Wedle zapowiedzi, każda z paczek trafi w ręce potrzebujących, jeszcze przed Wigilią, tak by właśnie w tym najpiękniejszym dniu roku móc cieszyć się razem z innymi – nie ważne gdzie są.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię