Szczecin: Czy to koniec kina Pionier? Zlecono oszacowanie jego wartości

0
pionier

Kino Pionier 1907 to jedno z najstarszych działających na świecie. Pandemia bardzo mocno dała mu w kość. Teraz miasto zleciło oszacowanie wartości finansowej tego przedsiębiorstwa. Podobno ma to służyć znalezieniu rozwiązań, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie Pioniera.

Ostatni czas, czas pandemii, dał się mocno we znaki całej branży rozrywkowej. Kina przez bardzo długi czas były zamknięte. W tym czasie ich właściciele, chcąc utrzymać swoje biznesy, sami dokładali do tzw. kasy.

Po zniesieniu części obostrzeń, dla niektórych kin problemy nie zniknęły. Jednym z takich miejsc jest kultowe kino Pionier.

Kino Pionier od przeszło 45 lat jest prowadzone przez pana Jerzego Miśkiewicza. Przez problemy finansowe spowodowane pandemią, blisko rok temu właściciel zdecydował się na zawieszenie czasowe działalności kina. Wówczas na pomoc ruszyli mieszkańcy Szczecina. Za pośrednictwem platformy wspieram.to w bardzo szybkim tempie zebrano niezbędną kwotę. Ponadto kino uzyskało wsparcie od miasta.

Teraz w obliczu tych wszystkich problemów jakie napotkało kino, jego właściciel rozważa przejście na zasłużoną emeryturę. Nie chce jednak oddać swej spuścizny w nieodpowiednie ręce, gdyż chce by kino nadal działało.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni Gmina Miasto Szczecin zawarła umowę z Uniwersytetem Szczecińskim na oszacowanie wartości przedsiębiorstwa Pionier.

Urzędnicy twierdzą, że jest to następstwem ubiegłorocznych deklaracji pomocowych dla Kina Pionier. Miasto chce w ten sposób optymalnie dopasować system pomocy placówce, by dalej mogła funkcjonować.

Kino Pionier jest stałym punktem na mapie Naszego miasta. Działa praktycznie nieprzerwanie od 1907 roku.

Twórcą kina i jego pierwszym właścicielem był Otto Blauert, który bardzo szybko sprzedał je Albertowi Pietzke. Od 1999 roku współwłaścicielami są: Jerzy Miśkiewicz oraz Wacław Szewczyk.Kino wielokrotnie zmieniało nazwę :”Weltkinotheater”, „Odra” i ostatecznie od 1950 roku nosi nazwę „Pionier”.

Jest także wpisano do Księgi Guinessa jako jedno z najstarszych kin na świecie.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię