Pół miliona dla potrzebujących w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” od PGE Energia Ciepła. W Szczecinie wsparcie otrzymały Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie.
PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od lat realizuje program „Dzielimy się ciepłem”, wpierając najbardziej potrzebujących odbiorców w pokryciu rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W 2021 r. w ramach programu przekazała 520 tys. potrzebującym z 12 miast.
W 2021 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”, PGE Energia Ciepła wsparła 38 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 520 tys. zł. W ten sposób spółka wspomogła działalność szpitali, hospicjów, schronisk, fundacji i stowarzyszenie, aby mogły one jeszcze lepiej spełnia swoje misje dla najbardziej potrzebujących. To ponad 90 tys. zł. więcej niż w 2020 r., wówczas dla potrzebujących przekazano kwot 427 tys. z.
– PGE Energia Ciepła jest częścią ekosystemu polskich miast, w których prowadzi swoją działalność, działając na rzecz lokalnych społeczności i ochrony środowiska. Jednym z nich jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców, realizowane w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Co roku wspieramy coraz więcej organizacji, przekazując darowizny na dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W ciągu ostatnich trzech lat przekazaliśmy ponad milion złotych na ten cel – mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.
Program skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu. Rzeszowie, Siechnicach i Gryfinie.
Wsparcie dla Szpitala na Pomorzanach i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Szczecinie
Beneficjentami programu w Szczecinie są Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, którzy łącznie otrzymali 30 tysięcy złotych.
Zachodniopomorski Zarząd Wojewódzki PKPS od wielu lat pomaga potrzebującym mieszkańcom Szczecina, prowadząc m.in. schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Na działalność schroniska podmiot nie otrzymuje dotacji ze środków publicznych.
– Dzięki życzliwości PGE Energia Ciepła S.A. Polski Komitet Pomocy Społecznej w Szczecinie otrzymał wsparcie w kwocie 10.000zł na zakup ciepła do Schroniska dla Bezdomnych. Wsparcie jakiego udzieliła nam Polska Grupa Energetyczna to dla nas wielka radość i możliwość pomocy dla najuboższych, szczególnie w tych bardzo trudnych dla nas czasach. Jak powiedział św. Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” W imieniu Zachodniopomorskiego Zarządu PKPS z całego serca dziękuję naszemu Darczyńcy – dodaje mec. Wojciech Kamiński, Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS.
SPSK-2 świadczy całodobową opiekę zdrowotną mieszkańcom całego województwa zachodniopomorskiego.
– Dziękujemy za tę formę wsparcia finansowego na zakup ciepła do naszego szpitala. Przy obecnym wzroście cen energii darowizny przekazane publicznym placówkom ochrony zdrowia stanowią z pewnością pewną pomoc. To budujące, że duże podmioty prowadzące działalność na terenie Szczecina udzielają wsparcia placówkom zdrowotnym, dbającym o zdrowie pacjentów nie tylko ze Szczecina, ale i województwa, i spoza regionu – mówi dr n. zdr. Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.
POLECAMY TAKŻE:
„Setka komandosa”. Pobiegną 100 km, by pomóc chorym chłopcom!
Szczecin: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Dyżury policji