Szczecin: Jutro Pogoń zagra z Cracovią przy komplecie publiczności!

0
Pogoń Szczecin

W sobotę 18 września b.r. zespół szczecińskiej Pogoni podejmie na swoim boisku Cracovię Kraków. Spotkania z krakowskim rywalem o biało-czerwonych barwach od kilkudziesięciu lat elektryzują szczecińską publiczność. Tym razem spotkanie obejrzy komplet widzów. 

W sobotę na stadionie im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego w Szczecinie Pogoń Szczecin zmierzy się w meczu PKO Ekstraklasy z Cracovią Kraków. Po 7. kolejkach „Porotwcy” zajmują 3. miejsce, a Cracovia 12.

Pogoń lepsza w statystykach

Początek sezonu dla krakowskiej drużyny był tragiczny. W pierwszych 4. meczach piłkarze z Krakowa zdobyli zaledwie jeden punkt. Następne Cracovia odniosła dwa zwycięstwa: z Jagiellonią i Termalicą, a w ostatniej kolejce zremisowała z Górnikiem Zabrze. Portowcy w tym sezonie przegrali tylko raz z Zagłębiem Lubin, ale w dwóch ostatnich meczach zremisowali tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Teraz kibice Pogoni oczekują wygranej szczecińskiej drużyny i walki o najwyższe laury.

Zabójstwo szczecińskiego kibica

Mecze z Cracovią elektryzują szczecińskich kibiców od bardzo dawna. Punktem zwrotnym w relacjach kibicowskich było zabójstwo szczecińskiego kibica – Andrzeja Kujawy. Do zabójstwa doszło w 1993 roku przed meczem Polska-Anglia w Chorzowie.  Kibice ze Szczecina zostali zaatakowani w tramwaju przed meczem przez zwolenników Cracovii. W wyniku bójki jeden ze szczecińskich fanów został ugodzony nożem i zmarł. Od tego czasu nienawiść do jednej z krakowskich drużyn sięgnęła zenitu. Przy każdym meczu z Cracovią w Szczecinie, kibice wywieszają transparent w hołdzie dla zamordowanego Andrzeja.

fot: pogonoline.pl

Jak pokazała rzeczywistość czas nie leczy ran, a w 2015 roku podczas meczu pomiędzy obiema, drużynami fani z Krakowa postanowili podsycić atmosferę przygotowując oprawę meczową w formie tzw. „sektorówki”, na której widniał nóż wbity w puszkę z paprykarzem szczecińskim. Dodatkiem był transparent z napisem Cracovia-Pogoń 1:0.

fot: Terazpasy.pl

Mecz przy pełnych trybunach

Już w środę klub informował, że mecz odbędzie się prawdopodobnie przy pełnych trybunach.

Na dzień dzisiejszy zostały wolne tylko 134 miejsca!

Medaliści olimpijscy na trybunach

Jak informuje klub – na stadionie zasiądą również medaliści olimpijscy, którzy reprezentowali nasz kraj na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na meczu mają się pojawić wraz z rodzinami: Agnieszka Skrzypulec, Patryk Dobek, Mariusz Lewandowski, Adam Nowicki, Jolanta Majka i Michał Gadowski.

Dodatkowe autobusy i tramwaje

Po zakończonym meczu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) podstawi dodatkowe autobusy oraz tramwaje dla kibiców powracających z meczu. Spod stadionu wyruszą autobusy A,B,C kursujące na Prawobrzeże, a także linia 86+107, która spod stadionu dowiezie kibiców na Plac Rodła, a następnie zgodnie z trasą 107 zawiezie kibiców do Polic. Tramwaje będą kursowały na trasie: Karłowicza- Pl. Rodła, Kołłątaja – Las Arkoński – Zajezdnia Pogodno oraz Karłowicza – Turzyn – Pl. Kościuszki – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Ludowa – Gocław.

Spotkanie zostanie również wyemitowane na kanale Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3. Zapraszamy przed telewizory serdecznie tych kibiców, którzy nie pojawią się na stadionie. Gorąco dopingujmy Pogoń, a może pierwsze i jakże długo oczekiwane Mistrzostwo Polski stanie się faktem.

POLECAMY TAKŻE:

Duda o tunelu w Świnoujściu: „To naprawdę epokowe wydarzenie”

17 września 1939 r. Sowieci napadają na Polskę, ale… z bolszewikami nie walczyć” 

Dariusz Matecki: Atak na księdza w Szczecinie, to efekt nagonki na Kościół Katolicki 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię