47-latek pod wpływem alkoholu wyzywał swoich domowników, a wobec żony stosował przemoc fizyczną i groził jej śmiercią. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.
Sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie.
Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i małoletnią córką w okresie od stycznia do 19 kwietnia 2022 roku. Będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, wyzywał domowników i groził małżonce pozbawieniem życia, trzymając w dłoniach niebezpieczne przedmioty, co wywoływało u niej obawy, że przejdzie od słów do czynów. Często dopuszczał się też rękoczynów – popychał i szarpał kobietę, a 19 kwietnia w przypływie agresji zniszczył jej telefon o wartości 899 zł.
47-latek został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna nie był wcześniej karany i tylko częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Za znęcanie się nad osobami najbliższymi, w tym osobą nieporadną ze względu na wiek, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
Bartłomiej Kubkowski kończy wyzwanie. Miał przepłynąć Bałtyk wpław w 60 godzin