Szczecin: Kolejna inwestycja z opóźnieniem?!

0
Foto: UM Szczecin

Tramwaje na Niebuszewo nie wrócą w tym roku. Chociaż takie były plany, Miasto już teraz informuje, że termin nie zostanie dotrzymany. Powód powszechnie znany. Z uwagi na niezinwentaryzowane kolizje z sieciami gazowymi, wodociągowymi, teletechnicznymi oraz brak dostępności materiału spowodowany pandemią.

Szczecin: Kolejna inwestycja z opóźnieniem?!

Prawdopodobny termin powrotu do Niebuszewa tramwajów, który podaje Miasto, to wiosna przyszłego roku. To z kolei tłumaczone jest wejściem w sezon zimowy i brak możliwości wykonania pewnych prac. Wykonywane są prace związane z przebudową istniejących sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz odwodnienia terenu.

Wykonawca robi wszystko, aby uciążliwość dla mieszkańców była jak najmniejsza i udrażnia poszczególne relacje wraz z postępem prac – mówi Hanna Pieczyńska.- Biorąc jednak pod uwagę, że wchodzimy w trudny czas zimowy nie możemy z wyprzedzeniem deklarować konkretnie kolejnych zmian. Wstępnie, kolejna czasowa organizacja ruchu ma być wprowadzona jeszcze przed świętami. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Najbardziej zaawansowane w chwili obecnej są prace na Placu Rodła.

Przed nami także wykonanie betonowej płyty torowej – plac Rodła, skrzyżowanie i rozjazd od strony południowej – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. – W centrum postępować będą prace drogowe i te związane z wykonywaniem koryta pod chodnik i ścieżki rowerowej w rejonie ulic Matejki i Piłsudskiego. Do tego w planie jest także wykonanie kanalizacji kablowej oraz oświetleniowej – ul. Piłsudskiego oraz ul. Matejki.

Trwają prace związane z wykonaniem torowiska w ulicy Orzeszkowej i ulicy Boguchwały, gdzie wykonywany jest montaż rozjazdu torowego. Wykonywana jest również podbudowa drogowa w tych ulicach.

Jak zapewnia Hanna Pieczyńska, ostateczny termin zakończenia całego zadania, przebudowy ulic i torowisk, nie jest zagrożony. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże, a my będziemy tą sprawę monitorować.

Polecamy także:
Stargard: Skazani bezpłatnie odpracują wyroki
Szczecin: Stwórz Szopkę Bożonarodzeniową. Czekają świetne nagrody!
Wojcieszyn: Rozjechany ogród i zniszczony płot kościoła. Przypadek czy celowe działanie?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię