Szczecin: Mecze Pogoni tylko dla zaszczepionych? W sieci zawrzało

0
Zdjęcie podglądowe. Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

Władze szczecińskiej Pogoni wystosowały list otwarty do kibiców klubu zatytułowany:  „Zdrowie kibiców jest kwestią absolutnie priorytetową”. Włodarze klubu piszą wprost o niewpuszczaniu osób niezaszczepionych na mecze! W sieci zawrzało.

12 stycznia b.r. na stronie pogonszczecin.pl władze wystosowały list otwarty do kibiców. W liście tym piszą o możliwości wprowadzenia zakazu wstępu na mecze PKO BP Ekstraklasy w Szczecinie dla osób niezaszczepionych:

Mamy świadomość, że właściwie od pierwszego meczu możemy znaleźć się w sytuacji bardzo znaczącego wzrostu zakażeń związanych m.in. z wariantem Omicron, a co za tym idzie, wprowadzeniem przez władze istotnych ograniczeń i zakazów, co do możliwości przebywania kibiców na stadionach. Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że istotą takich ograniczeń będzie wyłączenie z możliwości wejścia na stadion osób niezaszczepionych – możemy przeczytać w liście otwartym.

List w całości możemy przeczytać W TYM MIEJSCU.

Kibice oburzeni. Matecki przeciw „segregacji”

Pod postem z listem otwartym umieszczonym na portalu Facebook, wylała się wala krytyki na włodarzy klubu. W interakcje w komentarzach weszli nie tylko kibice, ale i Radni Miasta Szczecin – Dominika Jackowski i Dariusz Matecki, których opinia jest skrajnie odmienna w tym temacie.

Dariusz Matecki umieścił komentarz o treści:

Komentarz ten zebrał najwięcej pozytywnych reakcji wśród komentujących.

Były również odmienne zdania wśród komentujących, jednak większość reakcji jakie zebrały ich komentarze nie była pozytywna. Jednym z takich przykładów jest poniższy komentarz, który polubiła radna Dominika Jackowski.

Wspomniany post oraz dyskusję mogą państwo zobaczyć w poniższym załączniku

ALBO WSZYSCY ALBO NIKT!

Podobne negatywne zdanie na ten temat mają kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”, którzy opublikowali jednoznacznej treści komunikat oraz grafikę: ALBO WSZYSCY ALBO NIKT! STOP SEGREGACJI SANITARNEJ!

Pod postem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, w których kibice wyrażają podobne zdanie. Oburzenie wśród kibiców planowanymi ograniczeniami jest ogromne.

Na razie klub nie potwierdza wprowadzenia tego typu ograniczeń. Wspomina o nich w dalszej perspektywie, która jest zależna od rozwoju sytuacji związanej z covid19. Runda wiosenna PKO BP Ekstraklasy rusza na początku lutego. Pierwszy mecz w Szczecinie Portowcy rozegrają 13 lutego z Zagłębiem Lubin. Miejmy nadzieję, że do tego czasu klub oraz kibice znajdą wspólny język i będziemy mogli się cieszyć pełnymi trybunami przy ul. Twardowskiego.

POLECAMY TAKŻE:

Kolizje, wypadki i urazy, a ZDiTM nie widzi problemu 

„Trzynastka” wciąż w czołówce rankingu! Jak wypadły inne szkoły? 

Szczecin: Zapadająca się Wyspa Grodzka. Jest akt oskarżenia! 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię