Szczecin: Niewybuch na terenie IX LO

0

Szczecin: Na terenie należącym do IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Chodzi dokładnie o odnalezienie starego niewybuchu. W tej sytuacji doszło do niezwłocznej ewakuacji placówki. Następnie do akcji przystąpili saperzy. Z pierwszych informacji wynika, że był to najprawdopodobniej pocisk pochodzący z czasów II wojny światowej. Przerażające odkrycie zbiegło się  z zakończeniem roku szkolnego przez maturzystów.

Polecamy również: Już niebawem powstanie nowy parking na os. Arkońskim !

Szczecin: Na terenie należącym do IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie odnaleziono niewybuch

W piątek przed godziną dziesiątą policja otrzymała zgłoszenie, że pracownicy IX LO w Szczecinie znaleźli najprawdopodobniej niewybuch, który stanowi zagrożenie dla placówki.  Wszystko wskazuje na to, że jest to pocisk z czasów II wojny światowej. – Pocisk lub bomba. W tej chwili oczywiście odpowiednie służby będą identyfikować, co to za znaleziskopowiedział w rozmowie z Radiem Szczecin Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Zieliński nadmienił również, że szkoła została w tej sytuacji niezwłocznie ewakuowana. Z kolei teren wokół znaleziska zabezpieczono. Na miejscu pojawił się patrol saperski. Cała sytuacja zbiegła się w czasie z zakończeniem roku szkolnego przez maturzystów. Uczniowie, którzy już niedługo podejdą do egzaminu dojrzałości pojawili się w budynku pierwszy raz po wielu miesiącach nauki zdalnej.

Polecamy także: Szczecin: Sprawcy pobicia w centrum miasta staną przed sądem

Mimo wszystko nie jest to jedyna tego typu sytuacja, która miała miejsce w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Kilka tygodni temu wykryto inny niewybuch podczas prac w Basenie Kaszubskim. Wówczas lokalne media informowały, że jest to bomba lotnicza o masie 250 kilogramów.

Źródło: wp

Polecamy także przeczytać artykuły:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię