Szczecin: Skarga na prezydenta miasta 

0

Mieszkańcy Przygodnej nie składają broni i walczą o ocalenie zieleni na osiedlu. W piątek do Rady Miasta została złożona skarga na działania Prezydenta Szczecina. 

Mieszkańcy zaskarżają grodzenie terenu przeznaczonego pod realizację inwestycji „Budowa nowego przedszkola publicznego przy ul. Przygodnej w Szczecinie”. Twierdzą, że grodzenie zamyka wstęp na teren parku, co jest bezprawne i komplikuje mieszkańcom ich obecną drogę do pracy oraz utrudnia wszystkim spacery.  

Jak informuje pan Adam:

jako Mieszkańcy mamy pełne Prawo, by korzystać z tego terenu i się po nim przemieszczać. Z Tego, co wiem, nie została wydana ani zgoda na wycinkę drzew, ani pozwolenie na budowę przedszkola. Owszem, pojawiła się decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. nie ma w niej nic o tym, by można było wskazany teren grodzić, a po drugie decyzja RDOŚ może być wykonywana wyłącznie wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i zgody na wycinkę, a nie w oderwaniu od tych zgód, z góry zakładając, że rzekomo zostaną one wydane. 

Mieszkańcy stoją w przekonaniu, że ich skarga jest zasadna, a działania prezydenta niezgodne z prawem. Będziemy śledzić rozwój wydarzeń w tej sprawie.

Polecamy także: 

Szczecin: Chciał popełnić samobójstwo. Skończył w szpitalu psychiatrycznym
Janina Bąk, laureatka „Korony Równości” wzywa do pogardy i nienawiści względem osób o innych poglądach?
Klepacka sugeruje Stuhrowi by doszkolił się z wiedzy o historii Polski

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię