Klepacka sugeruje Stuhrowi by doszkolił się z wiedzy o historii Polski

0
klepacka

Po meczu Polska – Anglia głos zabrał aktor Maciej Stuhr. Oskarżył on polskich kibiców o rasizm i nietolerancję. W mocnych słowach na wpis aktora zareagowała Zofia Klepacka.

Przed meczem z Polakami piłkarze reprezentacji Anglii przyklękli w geście  sprzeciwu wobec prześladowań osób czarnoskórych. Spotkało się to z gwizdaniem oraz buczeniem dochodzącym z trybun.

Polscy piłkarze nie uklękli, za to kapitan naszej drużyny narodowej Robert Lewandowski wskazał na napis „UEFA Respect”.  Symbolizuje on także prowadzoną przez federację piłkarską kampanię przeciwko rasizmowi , ksenofobii i nietolerancji.

klepacka

Stuhr ostro skomentował zachowanie polskich kibiców.

„Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie »nie poparli«. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć. Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy” – napisał na Facebooku.

W dalszej części wpisu dodał:

„Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w du*ie trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi. A cała reszta (mniejszość) może się z tym a) pogodzić, b) wyjechać, c) żyć w rozpaczy i depresji. To obecnie dla większości Polski nie ma zresztą właściwie żadnego znaczenia. PS: Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce” – ocenił aktor.


Na wpis aktora szybko odpowiedziała Zofia Klepacka. Olimpijka wielokrotnie podkreślała, że jest za tradycyjnym modelem rodziny i ma poglądy konserwatywne.

„Panie Macieju, to za rządów Platformy łamano prawa człowieka, tak dla przypomnienia. Słynna akcja »widelec« Schetyny i Tuska… Wielu moich kolegów zamknięto! Niektórzy siedzieli parę lat, zanim wyszli – napisała w mediach społecznościowych. 

Windsurferka zasugerowała także Stuhrowi, żeby się doszkolił z wiedzy o historii Polski, bo – przekonuje – jego stwierdzenia całkowicie nijak się mają do rzeczywistości.

„Jeśli chodzi o Żydów, to chyba Pan musi nadrobić lekcję historii. Tysiąc lat w Polsce mieszkali. Cała Europa nie była tak tolerancyjna, a Polska przyjęła ich pod swoje skrzydła. Przypomnę statki w czasie II wojny światowej, które pływały z Żydami na pokładzie, odbijając się od wielkich mocarstw. Nikt nie wyciągnął ręki. Po raporcie Pileckiego jakoś też nikt się nie rzucił do pomocy. I Pan mówi, że nie lubimy Żydów?” – dopytywała. „A może tak przestać narzekać i zrobić coś dla swojej Ojczyzny?” – zasugerowała Klepacka.

A tu prezentujemy owy moment, tak mocno krytykowany przez Macieja Stuhra:

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię