Szczecin: „Wyrka. Utracony wołyński raj”. Dziś spotkanie z autorką książki

0

Spotkanie z autorką książki „Wyrka. Utracony wołyński raj” Małgorzatą Witko odbędzie się dziś (13 września) o godz. 18 w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać bezpłatną wejściówkę ze strony https://app.evenea.pl/event/utracony-wolynski-raj

Liczba miejsc jest ograniczona, jednak wszyscy zainteresowani będą mogli oglądać relację live ze spotkania na Facebooku biblioteki: https://www.facebook.com/filia7MBPSzczecin

Organizatorami są: Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć, wydawnictwo Znak Horyzont oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

O książce:

Wyrka to wieś na Kresach Wschodnich. Zosia przeprowadza się tam z córką i mężem, który ma poprowadzić szkołę. Jest zachwycona malowniczą okolicą i czuje, że szybko odnajdzie się w nowym miejscu. Z kolei ośmioletnia Wanda chce zostać aktorką. Mieszka w Wyrce od urodzenia, a dzieciństwo upływa jej na beztroskiej zabawie i nauce.

W tym miejscu splatają się losy kilku rodzin, które żyją w zgodzie i spokoju. Szczęśliwe życie mieszkańców zostaje brutalnie zakłócone przez wybuch II wojny światowej. Najgorsze chwile czekają na nich, gdy bandy Ukraińskiej Powstańczej Armii rozpoczynają polowania na Polaków. Rodziny muszą opuścić swoje domy i walczyć o własne życie oraz tożsamość.

Wyrka przetrwała dzięki ludziom, którzy do dziś opowiadają jej historię. Nigdy nie zapomnieli o swojej małej ojczyźnie ani o dniu, w którym ją pożegnali. Czy na zawsze? Tego nie wiedział nikt.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię