W Gryficach kolejne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier

0
Foto: Zachodniopomorska KAS

Funkcjonariusze zachodniopomorska KAS zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Gryficach. Przeszukali lokal w centrum miasta, w którym zatrzymano sześć automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zarekwirowano 6 automatów do gier „jednorękich bandytów”.

W Gryficach kolejne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier

Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie:

Tradycyjnie lokal dostępny był tylko dla znanych klientów, więc funkcjonariusze musieli zastosować wejście siłowe. W trakcie przeszukania zabezpieczono również wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 360 PLN.

Niska kwota na wygrane zabezpieczona w lokalu po raz kolejny pokazuje, że punkty te są nastawione na maksymalny zysk i minimalne wypłaty wygranych – mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Nielegalne automaty są poza kontrolą państwa, wiec i algorytmy wyliczające szanse na wygrane są tak zmanipulowane, aby wygranych było jak najmniej. Przesłuchano kobietę z obsługi lokalu. Zatrzymane automaty posłużą jako dowód w dalszej sprawie karno-skarbowej.

Foto: Zachodniopomorska KAS

Urządzanie gier hazardowych w Polsce możliwe jest tylko przez monopolistę państwowego jakim jest Totalizator Sportowy. Wszystkie inne salony gier prowadzone bez wymaganych zezwoleń są łamią obowiązujące przepisy. Osoby oferujące nielegalne gry hazardowe popełniają przestępstwa zagrożone wysokimi karami finansowymi oraz karą pozbawienia wolności do lat 3. Karalny jest również udział w nielegalnych grach hazardowych. Uczestnik naraża się na karę grzywny w wysokości od 11.199 zł do 4.533.279 zł. Sąd może też orzec obie kary łącznie.

Dodatkowo posiadanie nielegalnych automatów wieże się z koniecznością zapłacenia kary po 100 tys. zł za każdy automat. Kara ta grozi zarówno organizatorowi, jak i właścicielowi lokalu.

W ubiegłym roku w Zachodniopomorskiem przed sądem I instancji zakończono 69 spraw związanych z nielegalnym hazardem. Skazano 75 osób. W 73 przypadkach orzeczono kary grzywny, a w 37 pozbawienie wolności. W 60 sprawach orzeczono przepadek przedmiotów, także przedmiotów zabezpieczeń.

Polecamy także:
Moryń: Czy kolejne zakrętkowe serce pojawi się w regionie?
Świnoujście: Już 300 metrów tunelu pod Świną
Adina Blady-Szwajger patronką parku na Gumieńcach

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię