Szczecin: Włamania do piwnic, kradzieże i niszczenie aut. Problemy na Prawobrzeżu nie zniknęły

0
Problemy na Prawobrzeżu nie zniknęły

Jakiś czas temu mieszkańcy Prawobrzeża – patrolujący okolicę w nocy – przyczynili się do zatrzymania jednego ze sprawców. Okazuję się jednak, że problem nie zniknął. 

Problemy mieszkańców Prawobrzeża

O problemach mieszkańców Prawobrzeża pisaliśmy już wielokrotnie jakiś czas temu. Dotyczyły one kradzieży katalizatorów, dewastacji aut (przebijania opon, wybijania szyb, zarysowań itp.) i włamań do piwnic.

Już pod koniec kwietnia Policja poinformowała o zatrzymaniu trzech osób prawdopodobnie zamieszanych w proceder. Z kolei na przełomie maja i czerwca udało się zatrzymać kolejnego sprawcę, tym razem na gorącym uczynku. Stało się to dzięki grupie mieszkańców, którzy przez ponad tydzień rezygnowali z nocnego odpoczynku i patrolowali okolicę. Wobec mężczyzny zastosowano wówczas środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czytaj także: Sprawca uszkodzeń aut zatrzymany dzięki mieszkańcom!

Nadal nie można spać spokojnie

Od pewnego czasu stało się jasne, że problem wcale nie zniknął. Na złodziei skarżą się przede wszystkim mieszkańcy osiedla Słonecznego, Majowego, Bukowego i Nad Rudzianką. Na grupach osiedlowych wciąż pojawiają się doniesienia o włamaniach do piwnic, spuszczaniu paliwa z baku czy kradzieżach tablic rejestracyjnych, kołpaków i innych elementów. Złodzieje nie pogardzą nawet mało wartościowymi „łupami”, ale przy ich demontażu powodują bardzo poważne uszkodzenia.

Jak rozwiązać ten problem? Część mieszkańców sugerowała instalację systemu monitoringu, jednak wciąż nie udało się tego zrealizować. Ponadto system taki mógłby okazać się nieskuteczny z powodu trudności z identyfikacją sprawców, którzy mogą być zakapturzeni czy zakryci maseczkami, co w obecnych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym.

Radny Dariusz Matecki uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest wzmożenie patroli Straży Miejskiej na prawobrzeżnej części Szczecina.

W imieniu mieszkańców proszę o zwiększone patrole Straży Miejskiej – mówi – Zwłaszcza w godzinach wieczornych.

W tej sprawie radny skierował stosowną interpelację do prezydenta Piotra Krzystka.

Polecamy także:

Zbiórka dla bezdomnych zwierząt w Domu Kultury „13 Muz”

Szczecin: Czy Fosfan zatruwa Północ?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię